Proces zakupu samochodu przyprawie wiele osób o ból głowy. Kiedy uporamy się ze wszystkimi wymaganiami związanymi, np. z modelem auta, przyjdzie nam zdecydować, gdzie konkretnie zakupimy swój wymarzony samochód. Najczęściej wybór pada na salony samochodowe lub komisy. Okazuje się, że istnieje również trzecie rozwiązanie, a mianowicie kupowanie samochodów poleasingowych.

 

Komis, salon samochodowy, czy samochody poleasingowe — które rozwiązanie będzie najlepsze?

Nie często możemy pozwolić sobie na kupno nowego samochodu prosto z salonu. Takie rozwiązanie wiąże się z bardzo dużymi kosztami, dlatego znacznie częściej szukamy opłacalnych i pewnych alternatyw. Wtedy zazwyczaj automatycznie kierujemy się do komisu samochodowego, gdzie ceny samochodów są już znacznie bardziej w naszym zasięgu. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że takie rozwiązanie wiąże się z ryzykiem, że samochód nie będzie w stanie zbyt długo nam służyć. Ryzyko jest spore, a na żadną gwarancję nie możemy liczyć. Dlatego też wiele osób zaczęło dostrzegać inne rozwiązanie, czyli kupowanie samochodów, z których korzystały wcześniej firmy, biorąc auta w tzw. leasing. W tym przypadku zyskujemy szczegółowy raport na temat stanu technicznego samochodu i gwarancję o określonej długości. Ciekawe oferty takich pojazdów można znaleźć na stronie internetowej http://autakrajowe.com.pl/samochody-osobowe. Poniżej można zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat tej ciekawej alternatywy dla standardowych komisów.

Cała prawda o stanie technicznym samochodów poleasingowych

Nagromadziło się wiele mitów na temat tego, w jakim stanie technicznym są samochodów poleasingowe, dlatego czas je wreszcie wszystkie obalić. Na samym początku trzeba podkreślić, że każda osoba, która decyduje się na kupno samochodu poleasingowego, jeszcze przed zakupem ma dostęp do pełnej historii serwisowej auta. Dzięki temu znacznie dokładniej można określić, w jakim stanie są poszczególne części samochodu i na jakie awarie jest on narażony.

Eksploatacja kontra żywotność samochodu

Wielu przeciwników tego rozwiązania jako obawę podaje potencjalną dużą eksploatację samochodu używanego wcześniej przez firmę. Jednak warto zauważyć, że nawet jeśli jest to prawda, choć trzeba podkreślić, że nie zawsze, to jednak samochód używany jest znacznie krócej, niż samochody w komisach. Wszystko dlatego, że leasing mógł trwać, np. 5 lat i tylko przez ten czas auto było używane. Warto podkreślić, że wcześniej było ono zakupione w salonie samochodowym. Oznacza to, że w znacznie korzystniejszej cenie, możemy zakupić auto, które ma jedynie 5 lat, co jest znakomitym interesem, jeśli dokładnie przeanalizujemy historię techniczną pojazdu.

Dokonaj szczegółowej analizy swoich finansów

Kiedy przeanalizujemy już kwestię techniczną, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na nasze finanse. Warto wcześniej z góry określić przedział finansowy, na który możemy sobie pozwolić, wtedy będziemy też wiedzieć, które modele są w naszym zasięgu. Dzięki samochodom poleasingowym nowocześniejsze i przy okazji bezpieczniejsze marki i modele nagle staną się w naszym zasięgu.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments