Dłużnicy ze Skierniewic zamieszkają w ośrodku 15 km od miasta?

13
15165
Zobacz galerię [7]
Zobacz galerię [7]

Władze Skierniewic mają nowy pomysł na mieszkania socjalne. Miałyby one powstać w budynkach Służby Ochrony Państwa (dawnego BOR) w Raduczu. Dłużnicy, regularnie nie płacący czynszu mieszkańcy Skierniewic, mieliby zamieszkać w odległym o około 15 kilometrów ośrodku w lesie.

 

– Pismo w tej sprawie wysłaliśmy już do komendanta Służby Ochrony Państwa – mówi wiceprezydent Skierniewic Eugeniusz Góraj. – Chodzi nam o dwa budynki w Raduczu. Gdy obejrzymy stan techniczny tych budynków, najpierw musimy uzyskać na to zgodę, to wtedy podejmiemy decyzję czy możliwy jest remont i adaptacja na mieszkania.

Raducz oddalony jest o około 15 kilometrów od Skierniewic. Wiceprezydent przyznaje, że byłoby to utrudnienie dla przesiedlonych tam skierniewiczan.

– Ta odległość powoduje utrudnienie dla mieszkańców. Zrobiliśmy rozpoznanie w Raduczu, przekazano nam, że do Skierniewic kursują dwa autobusy przed południem i dwa po południu – mówi Eugeniusz Góraj.

My również zapytaliśmy mieszkańców Raducza jak działa komunikacja. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że można liczyć tylko na własny samochód, innego dojazdu właściwie nie ma.

Raducz to niewielka miejscowość między Skierniewicami a Rawą Mazowiecką. Słynie głównie z tego, że znajduje się tu ośrodek szkoleniowy Służby Ochrony Państwa. Stałych mieszkańców w Raduczu jest niewielu. Znacznie więcej domków letniskowych. Na lato przyjeżdżają tu mieszkańcy Łodzi, Warszawy, ale także Skierniewic i Rawy Mazowieckiej.

– To chodzi o to, żeby tych co nie płacą czynszu pozbyć się ze Skierniewic i tu ich osiedlić? – dopytuje jeden z mieszkańców. – Nie byłoby to najlepsze. Ci, którzy tu mają domki letniskowe, nie byliby z tego zadowoleni. A Ci, którzy musieliby tu zamieszkać czuliby się wyrzuceni. Wyrzuceni poza miasto, gdzieś daleko. A w dalszym ciągu odbywałyby sie tu przecież ćwiczenia i szkolenia służb. Nie jest to tajemnicą, że ćwiczą tu antyterroryści i grupy specjalne.

W Skierniewicach brakuje ponad dwustu mieszkań socjalnych. Pilnych decyzji eksmisyjnych, dla których miasto powinno zapewnić mieszkanie jest w tej chwili około 60-ciu. Nie gwarantując lokali socjalnych musi płacić wysokie odszkodowania.

- Reklama -

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
12 Autorzy komentarzy
ZimerAnnaAgataKrzysztofJacek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz
Gość
Mateusz

A co na to mieszkańcy Raducza

Agata
Gość
Agata

Nikt nie pytał żadnego mieszkańca.

Anna
Gość
Anna

ciekawe bo kiedyś o tym pomyśle słyszałem w radiu i tam były wypowiedzi mieszkańców https://www.radiolodz.pl/posts/50331-mieszkania-socjalne-powstana-w-dawnych-obiektach-biura-ochrony-rzadu-w-raduczu

Idgaaaaa
Gość
Idgaaaaa

Może wreszcie perspektywa takiego dojazdu zmobilzuje dłużników do płacenia i szukania sobie jakiekolwiek pracy.

Łoś
Gość
Łoś

A ja głupi płacę czynsz i hipotekę…

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

W zupełności się zgadzam

Tomek
Gość
Tomek

Prawidłowo! Dlaczego mieliby się czuć odrzuceni?! Przecież dostali by mieszkanie, za które dalej by nie płacili. Więc powinni się cieszyć, że mają mieszkanie za darmo. A dlaczego miasto by miało nie wynająć mieszkań w lepszej lokalizacji osobom, które by płaciły? Według mnie bardzo dobry pomysł. Takie osoby powinny dostać co najwyżej kontener z prądem na kartę i toy toyem a przypuszczam, że znaczna część z nich nagle by zaczęła płacić. W końcu my za to płacimy! A dlaczego mamy płacić im za mieszkanie, które można wynająć?! Kontener + toy toy i da się mieszkać a jak chcą wyższy standard to… Czytaj więcej »

Jacek
Gość
Jacek

Bardzo dobre rozwiązanie.

MACIEK
Gość
MACIEK

A ja jestem na nie. Skoro wcześniej nie płacili czynszu to z jakiej racji maja dostać mieszkanie? Nie bez powodu znaleźli sie na liście.

Józef
Gość
Józef

A nie lepiej zrobić coś z budynkiem po,, Zatorze?? Tam sporo mieszkan by wyszło.

Zimer
Gość
Zimer

Popieram bardzo dobry pomysl..

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Witam, moja sytuacja wygląd następująco. Moi Rodzice całe życie ciężko pracowali, żeby mnie wychować, posłać do szkoły, później na studia itd. Po ukończeniu nauki poszedłem do pracy odprowadzam wszystkie składki i podatki. Po 3 latach wspólnie z rodzicami wzięliśmy kredyt na 20 lat na mieszkanie. Kupiliśmy mieszkanie za które płacę co miesiąc. Równocześnie znajomi moich rodziców nie pracowali nigdzie i żyli tylko z zasiłków. Ich dzieci skończyły chyba tylko podstawówki i zawodówki. Za swoje mieszkanie oczywiście nie płacą bo nie mają z czego, teraz dowiaduję się, że jedno z ich dzieci ( już dorosłe) dostało mieszkanie socjalne za które oczywiście… Czytaj więcej »

Agata
Gość
Agata

Raducz to nie miejscowość w lesie a mieszkańców jest coraz więcej!!! Nie piszcie bzdur bo dupy Wam się nie chciało ruszyć i popytać co na to ludzie tutaj mieszkający. Wypisuje bzdury jak zwykle. Skierniewice nie miały i nigdy nie będą miały rzetelnego dziennikarza tylko nierzetelnych pismaków!!!