Do Skierniewic trafi 2 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na modernizację ulicy Kozietulskiego [ZDJĘCIA]

1
8555
Zobacz galerię [15]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [15]

Rozpoczyna się remont ulicy Kozietulskiego. Za kilka dni na plac budowy wejdzie wykonawca inwestycji. Dzisiaj władze miasta podpisały umowę na dofinansowanie zadania z marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem.

 

Prace rozpoczną się we wtorek – 14 maja. Tego dnia na plac budowy wejdzie wykonawca inwestycji. Ma ją zakończyć do końca października, tak by na 1 listopada mieszkańcy mogli bez trudności dostać się na cmentarz.

Remont ulicy Kozietulskiego to bardzo duża inwestycja. Pas drogowy zostanie poszerzony. Na długości 850 metrów droga zyska nową nawierzchnię. Powstaną nowe chodniki i ścieżka pieszo rowerowa łącząca już istniejącą drogę dla rowerów w ulicy Łódzkiej z nowo oddaną w ulicy 1 Maja. W miejscu dzisiejszego skrzyżowania z ulicą 1 Maja powstanie rondo, które znacznie usprawni ruch samochodowy.

– Kilka dni temu zakończyliśmy modernizację 1 Maja – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. – Ta inwestycja, którą dzisiaj rozpoczynamy, to jakby kontynuacja tego ciągu komunikacyjnego. Ważnym elementem tej inwestycji jest nowe rondo. Dzięki temu zniknie skrzyżowanie, które od wielu jest dużym problemem dla mieszkańców.

Cała inwestycja kosztuje nieco ponad 11 milionów złotych. Samorząd Skierniewic otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w wysokości 2 mln zł. Ulica Kozietulskiego jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 705. Marszałek województwa łódzkiego podkreślał ten fakt na uroczystości podpisania umowy o przekazaniu pieniędzy.

– Łączenie i poprawianie stanu dróg wojewódzkich jest moim zadaniem, zadaniem samorządu województwa – mówił marszałek. – Poprawa stanu tej drogi, a przez to bezpieczeństwa podróżnych ma też znaczenie dla przyjeżdżających na znajdujący się tu cmentarz. Tymi argumentami przekonał mnie prezydent Skierniewic, gdy poprosił o pomoc i dofinansowanie.

W związku z rozpoczynającym się remontem kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Początkowo ruch odbywał się będzie wahadłowo. W dalszym etapie prac konieczne będzie wyłączenie ulicy z ogólnodostępnego ruchu samochodowego.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Kuba Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuba
Gość
Kuba

Ciekawe bardzo jest to chyba jedyna ulica która zawsze była pomijana A jej stan Mów i sam za siebie mam tylko nadzieję że nie będzie to wyglądało na zasadzie bierzemy najtańszych niech robią …