Od 1 kwietnia do końca września bramy skierniewickiego parku otwarte będą przez całą dobę. Od października do marca z parku będzie można korzystać w godzinach od 5 do 22. Na ostatniej sesji rady miasta radni wprowadzili zmiany w regulaminie korzystania z tego miejsca. Tylko jedna osoba była przeciwna otwarciu parku przez całą dobę.

 

Uchwała dotycząca zmian w regulaminie wywołała jednak dyskusję wśród radnych. Rozpoczęła ją radna Justyna Kulig, która obawia się dewastacji parku.

– Park został wyremontowany za ciężkie pieniądze i sądząc po tym jak są traktowane nasze miejskie toalety mam duże wątpliwości – mówi radna. – Obym się myliła, ale boję się, że na przykład rzeźby w parku mogą zostać zniszczone. Mam nadzieję, że mieszkańcy uszanują naszą wspólną własność, ale czas pokaże.

Radna Justyna Kulig jako jedyna zagłosowała przeciw otwarciu parku. Uwagi miało też kilku innych radnych, którzy ostatecznie zagłosowali jednak za jego otwarciem.

– Zgłosiłem swoje uwagi dotyczące niszczenia mienia, wandalizmu i chuligaństwa – mówi radny Grzegorz Płuska. – Ale skoro mieszkańcy oczekują, że park będzie otwarty, to nie mogę być przeciw. Rzeczą, która mnie uspokoiła to fakt, że robimy to na próbę. Jeśli będzie dochodziło do niszczenia parku, to powinniśmy od razu ograniczyć dostępność do niego.

Godziny otwarcia parku zmieniają się też ze względu na tych, którzy na godzinę szóstą rano idą do pracy i przez park skracają sobie drogę.

– Zmieniła się sytuacja w naszym parku bo mamy całodobowy monitoring w mieście – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Nie tylko park, ale też teren zalewu i inne miejsca są obserwowane okiem kamery, a miejskie służby reagują na wszystko, co się w tych miejscach dzieje. Poza tym nie budujemy po to, żeby zamykać, tylko korzystać – dodaje prezydent.

Czy otwarcie parku przez całą dobę to dobry pomysł?

Dyskusja podczas obrad Rady Miasta Skierniewice

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Zimer Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zimer
Gość
Zimer

Powinien byc czynny cala dobe ..tak jak kiedys..przynajmiej oswietlenie ktore swieci cala noc na cos sie przyda…