Mamy dodatkowe pieniądze na remont ul. Unii Europejskiej

Artykuł sponsorowany

0
1592

Dobre wieści! Kolejna inwestycja w Skierniewicach otrzymała dofinansowanie, tym razem z budżetu państwa! Do kasy miasta wpłynie ponad 900 tys zł. na remont ul. Unii Europejskiej. To czwarta w tym roku inwestycja realizowana w naszym mieście z dofinansowaniem. Dodajmy nie ostatnia!

Doskonałe informacje napływają do Skierniewic z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Resort, odpowiedzialny m.in. za rozwój infrastruktury drogowej w Polsce, postanowił przekazać naszemu miastu dofinansowanie na remont ul. Unii Europejskiej. Przypomnijmy, od niedawna ulica ta znajduje się w śladzie drogi krajowej nr 70. Dzięki temu ratusz mógł starać się o pozyskanie dotacji z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Z tego źródła pozyskaliśmy ponad 900 tys zł.

– Walczymy o to aby pozyskać jak najwięcej pieniędzy dla naszego miasta. Remont ul. Unii Europejskiej, budowa nowej siedziby WTZów, remont nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogiczno, czy w końcu gruntowna modernizacja ul. Strobowskiej – to cztery zadania na które, tylko w tym roku, pozyskaliśmy dodatkowe pieniądze. Jesteśmy w trakcie oceny 6 kolejnych wniosków. Liczymy na kolejne dobre informacje. – podkreśla prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Znacznie obniży to wydatki z budżetu miasta na realizacje tego zadania, które wycenianie jest na ok. 2,2 mln zł. Dzięki tym pieniądzom nową jakość zyska mocno wyeksploatowany odcinek ulicy Unii Europejskiej od ul. Miedniewickiej do ul. Sobieskiego. Do końca roku wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, a w ramach zadania wykonawca zajmie się również oświetleniem w ul. Jana III Sobieskiego.  O postępach prac będziemy na bieżąco informować.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o