Dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych

artykuł sponsorowany

0
3428

Ratusz odpowiada na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców i wspólnie ze spółką Wod-Kan zachęca do składania wniosków.

 

– Będzie kolejny nabór wniosków na wykonanie podłączeń budynków do miejskiego systemu kanalizacyjnego – informuje prezes Jacek Pełka. – Realizacja przedsięwzięcia wymaga wielu procedur, ale daje kolejną szansę na skorzystanie z dotacji tym mieszkańcom, którzy nie złożyli dokumentów w tegorocznej edycji.

– Zainteresowanie jest bardzo duże – dodaje Zbigniew Sawicki, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice. – Świadczy o tym liczba wniosków złożonych w bieżącym roku i zapytania, jakie otrzymujemy od kolejnych zainteresowanych. Dlatego już teraz informujemy, że w pierwszym kwartale 2019 r. ogłoszony zostanie kolejny nabór w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W chwili obecnej Wod-Kan równolegle realizuje dwa projekty mające na celu uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Skierniewicach. Powstaje nowa sieć kanalizacji sanitarnej na ulicach: Trakcyjnej, Warszawskiej, Rekreacyjnej, Kolejowej, Pomarańczowej, Młynarskiej, Plantowej, Prostej, Wąskiej, Równoległej, Irysowej, Kwiatowej, Nowobielańskiej, Poziomkowej, a także na osiedlu Halinów (ulice: Halinów, Na Piaski, Podmiejska, Przechodnia, Boczna, Żwirowa, Napoleońska) i ulicach: Starbacicha, Sybiraków, Działkowej, Miłej (sięgacz), Kolbego, 26. Dywizji Piechoty.

Inwestycja na ulicy Trakcyjnej została zakończona; na ulicach: Plantowej i Pomarańczowej jest w trakcie odbioru końcowego; natomiast na ul. Młynarskiej rozpoczyna się odbiór końcowy. W przypadku pozostałych ulic procedury przetargowe są w trakcie realizacji.

Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jak dowiadujemy się w ratuszu, pracownicy urzędu będą kontaktować się ze wszystkimi osobami, które złożyły wnioski w pierwszym naborze, by potwierdzić zgodę na udział w programie.

Szczegółowych informacji na temat programu udzielają pracownicy Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice (ul. Senatorska 12, tel. 46 834 51 86, 46 834 51 83) oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” sp. z o.o. (Mokra Prawa 30, tel. 46 833 38 08, wew. 49 lub 50).

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o