Strona głównaWiadomościGmina GłuchówDofinansowanie na inwestycje drogowe

Dofinansowanie na inwestycje drogowe [ZDJĘCIA]

- REKRAMA -

Zobacz galerię [24]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [24]
Trzy gminy powiatu skierniewickiego: Skierniewice, Lipce Reymontowskie oraz Głuchów otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Stosowne „czeki” przekazał samorządowcom wicewojewoda łódzki  Karol Młynarczyk. 

– Cieszę się, że druga edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem wśród samorządów gminnych i powiatowych. Na ten rok w ramach Funduszu mamy przygotowane 145 mln zł., z czego 102 mln na zadania gminne i 43 mln zł na inwestycje powiatowe. – mówił podczas spotkania wicewojewoda Młynarczyk. – Już teraz widać, iż tendencja związana z kwotami po przetargowymi pozwoli na to, by nadwyżki przeznaczyć na zadania znajdujące się na liście rezerwowej. Przypuszczam, że zaoszczędzone środki pozwolą zrealizować dodatkowe 80 proc. aplikacji. 

Dwa z projektów gminnych, które dziś otrzymały środki, będą współfinansowane w wysokości 50 % kosztorysu inwestorskiego. 

Gmina Skierniewice otrzymała 1,653 mln zł na rozbudowę drogi gminnej w Strobowie.

– To ogromny zastrzyk dla naszej inwestycji. Wreszcie powstanie droga pozbawiona nierówności, z chodnikami i oświetleniem – mówi wójt Skierniewic Czesław Pytlewski – Dla gminy to też możliwość rozwoju, gdyż część drogi sąsiaduje z terenami inwestycyjnymi. Liczymy, że poprawa infrastruktury wpłynie na wzrost zainteresowania tymi terenami potencjalnych inwestorów.

Kolejne 50. procentowe dofinansowanie otrzymała gmina Lipce Reymontowskie. Kwota przekraczająca nieznacznie 1 mln zł. przeznaczona będzie na przebudowę drogi na odcinku Mszadla-Podłęcze.

– Dla mieszkańców naszej gminy ta droga jest  o tyle istotna że stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców – tłumaczy wójt  Marek Sałek – Przebudowa odcinka o długości blisko 3 km i dofinansowanie z Funduszu Dróg Lokalny poprawi w znacznym stopniu komfort życia naszych mieszkańców.

Największe procentowo dofinansowanie – 80 proc. – otrzymała najmniejsza inwestycja, choć z punktu widzenia samorządowców z Głuchowa bardzo ważna dla gminy. Mowa tu o przebudowie drogi w Wysokiennicach. Z Funduszu na konto gminy wpłynie blisko 160 tys. zł. 

Jeśli kwoty poszczególnych inwestycji po przetargach będą niższe i nadwyżka wpłynie ponownie do Funduszu Dróg Samorządowych to jest wielka szansa, że w tej edycji dofinansowanie zyskają również inwestycje z Bolimowa oraz powiatu skierniewickiego.

Wicewojewoda Karol Młynarczyk zapowiedział również, że w lipcu będą znane wytyczne  dotyczące kolejnego naboru. A trzecia edycja już w sierpniu.

2 KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Witek

To będzie kolejna inwestycja w kadencji naszego Wójta Czesława Pytlewskiego. Mieszkańcy są zadowoleni, że mają takiego włodarza. Sprawdza się w różnych sytuacjach. No może nie jest cudotwórcą,wszystkich zaniedbań i zaległości z poprzednich lat nie da się przez 1,5 roku załatwić, ale widać,że się stara. Szkoda, że nie widzą tego Radni, że nie pomagają mu, a przeciwnie utrudniają . Wyspecjalizował się w tym najbardziej radny Biernat,pomaga mu Baranowski, Faryj, Mikulski i jeszcze kilku. Rozmawiałem z wieloma mieszkańcami i bardzo się dziwią.To już chyba trzeci czy czwarty wójt, którego prześladuje Biernat. Tak beznadziejnej Rady Gminy już dawno nie było na czele z… Czytaj więcej »

Rafał

A to cieakwe, bo to przecież Biernat stał za Pytlewskim, czyżby miłość się skończyła?

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE