Dotacje na sport w Skierniewicach na 2018 r.

0
12603

Skierniewicki ratusz w 2018 roku przewidział 1,3 mln na finansowe wsparcie klubów i stowarzyszeń sportowych działających w mieście. Najwięcej, bo 250 tys. zł otrzyma UMKS Unia Skierniewice, a największy spadek dofinansowania w porównaniu do zeszłego roku przypadł MLKS Widok. Osiedlowi otrzymają 100 tys. zł, czyli ponad połowę mniej niż w 2017 r.

 

– Najwięcej środków przeznaczamy na piłkę nożną. Mamy w mieście dwa kluby, które od lat nie mogą dojść do porozumienia, a w ostatnim czasie nie raz padała taka sugestia ze strony Urzędu Miasta. Ze względu na sytuację jesteśmy zmuszeni postawić bardziej na jeden klub, a na tę chwilę lepiej rokuje Unia – powiedział Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent Skierniewic.

Na większe wsparcie finansowe może liczyć MMKS WOJOWNIK: 150 tys. zł (130 tys. zł w 2017 r.), UKS NAWA SKIERNIEWICE: 130 tys. zł (120 tys. w 2017 r.), MKS ÓSEMKA: 124 tys. zł (118 tys. zł w 2017 r.), Skierniewicki Klub Karate KYOKUSHINKAI: 77 tys. zł (69,5 tys. zł w 2017 r.), KU AZS PWSZ: 60 tys. zł (54 tys. zł), Szkolny Związek Sportowy 30 tys. zł (28 tys. zł w 2017 r.) i Skierniewickie Stowarzyszenie „OLIMPIJCZYK”. W tym roku po raz pierwszy MMKS WOJOWNIK (piłka nożna) otrzyma zastrzyk finansowy w wysokości 5 tys. zł, po roku przerwy Skierniewickie Stowarzyszenie Sportowe Wariacje dostanie 15 tys. zł, a w 11 klubach i stowarzyszeniach poziom dofinansowania będzie taki sam jak w roku poprzednim.

Dotacje te są przyznawane na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, co w bardziej szczegółowym ujęciu oznacza: stwarzanie warunków prawno-organizacyjnych i  ekonomicznych dla rozwoju kultury fizycznej w tym doskonalenia uzdolnień i sprawności fizycznej, wychowania i rozwoju psychofizycznego człowieka, upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez organizowanie zajęć i współzawodnictwa sportowego w mieście w różnych dyscyplinach sportu oraz organizowanie zajęć, zawodów, imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych o zasięgu lokalnym i poza lokalnym.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o