Dożynki powiatu skierniewickiego w Bolimowie

0
4222

W tym roku w Bolimowie odbędzie się największe święto powiatu skierniewickiego – powiatowe dożynki. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości władze powiatu chcą przypomnieć historyczne wydarzenia jakie miały na ziemi Bolimowskiej.

– W tym roku nie ma lepszego miejsca na powiatowe dożynki, jak właśnie Bolimów. To tutaj podczas I Wojny Światowej (w okresie o 18 grudnia 1914 roku do 17 lipca 1915) przebiegała linia frontu ciągnącego się wzdłuż Rawki i Bzury. To bardzo doświadczona przez historie ziemia i chcemy o tym na naszych dożynkach przypomnieć – mówi wicestarosta powiatu skierniewickiego Tadeusz Grotkowski.

Dożynki rozpoczną się Mszą świętą polową na boisku sportowym przy ulicy Szkolnej. W programie obrzęd dzielenia chleba i miodu, prezentacja gminy Bolimów i pozostałych gmin powiatu skierniewickiego, wręczenie dyplomów i nagród za najpiękniejsze wieńce dożynkowe i najsmaczniejszę potrawę regionalną.

Wybrany zostanie także najlepszy gospodarz powiatu 2018 roku. Jest to już szósta edycja konkursu, którego celem jest popularyzacja osiągnięć mieszkańców wsi i promocja nowoczesnego rolnictwa. Tytuł Boryny roku przyznany zostanie w czterech kategoriach: małe gospodarstwo rolne (powierzchnia mniejsza niż 10 ha), gospodarstwo rolne (powierzchnia powyżej 10 ha), gospodarstwo specjalistyczne oraz zakład rolno – spożywczy.

W części muzycznej święta zaprezentują się orkiestry dęte z terenu powiatu, wystąpi też zespół Fokus Band, a gwiazdą imprezy będzie zespół Classic. Dożynki powiatowe odbędą się 26 sierpnia.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o