Dr Dror Paley ponownie w Skierniewicach

0
4220
fot. UM Skierniewice

Skierniewice ponownie goszczą dr Drora Paleya. Od rana ten światowej sławy chirurg ortopeda przeprowadza konsultacje małych pacjentów. Wizyta Amerykanina jest także związana z jutrzejszą uroczystością wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego w Europie – Europejskiego Instytutu Dr Paleya – European Paley Institute.

Przypomnijmy, że ostatnia wizyta dr Drora Paleya zakończyła się sukcesem. W kwietniu 2016 roku oprócz rozmów na temat powstania specjalistycznej kliniki w naszym mieście, udało się przeprowadzić konsultacje blisko 40 pacjentów z całej Polski, ale i Europy. W tym roku, aby pomóc jak największej ilości dzieci, dr Paley zabrał ze Stanów kolegę po fachu dr Davida Feldmana. Obaj panowie będą przyjmować do czwartku, 11 maja.

Z punktu widzenia Skierniewic, momentem kulminacyjnym wizyty będą uroczystości związane z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę Europejskiego Instytutu Dr Paleya – European Paley Institute. Początek już w najbliższą środę, 10 maja o godz. 14:00 przy ul. 26. Dywizji Piechoty.

Warto dodać, że tego rodzaju obiektów brakuje nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, przez co mali pacjenci od lat są wysyłani do jedynej tego rodzaju kliniki w West Palm Beach na Florydzie, działającej pod skrzydłami właśnie Dr Paley’a. Placówka znajdująca na drugim końcu globu, dokonując nowatorskich i unikatowych operacji przedłużania kończyn, przywraca rodzicom i ich dzieciom nadzieję na normalne życie.

Przypomnijmy, że pod koniec marca podpisano stosowny akt notarialny, który ostatecznie otworzył Fundacji „Kochaj Życie” drogę do rozpoczęcia budowy kliniki ortopedii w naszym mieście (więcej na ten temat).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o