W ramach projektu „Widok na zmianę” w najbliższą sobotę (14.03) o godz. 16 w Gimnazjum nr 1 w Skierniewicach, w galerii Kreska odbędzie się „Dzień Mieszkańca Widoku” – spotkanie, na którym mieszkańcy Widoku, będą mogli porozmawiać o sprawach osiedla, zapoznać się z wnioskami diagnozy społeczno-kulturalnej, czy wziąć udział w akcjach animacyjnych prowadzonych przez młodzież.

 

„Widok na zmianę” to projekt realizowany przez Fundację Teatr Realistyczny od sierpnia 2014 r. do kwetnia 2016., którego celem jest zainspirowanie młodzieży mieszkającej na osiedlu Widok do twórczego działania w otaczającej ich rzeczywistości. Projekt został podzielony na 4 etapy.

W pierwszym etapie (wrzesień – grudzień 2014 r.) przeprowadzone zostały ankiety na chodnikach, skwerach i w szkołach, aby dowiedzieć się kim są mieszkańcy Widoku i jak postrzegają to miejsce, jak spędzają wolny czas i jak chcieliby go spędzać.

Drugi etap projektu jest dofinansowany przez Miasto Skierniewice i w okresie kwiecień – sierpień 2015 r. dla młodzieży gimnazjalnej będą prowadzone warsztaty teatralne, graffiti/sztuk wizualnych, filmowe i fotograficzne oraz taneczne. Młodzież będzie inspirowana do podejmowania drobnych działań na rzecz osiedla i jego mieszkańców.

Kolejnym etapem na przełomie września – października 2015 r. będzie uczestnictwo młodzieży w opracowanym specjalnie dla nich szkoleniu, dotyczącym projektowania działań twórczych we własnej społeczności.

Podczas ostatniego etapu (listopad 2015 r. – kwiecień 2016 r.) każda grupa młodzieży dostanie opiekuna i budżet 4000 PLN, który będzie mogła przeznaczyć na realizację własnych inicjatyw na terenie osiedla.

Zapraszamy do zapoznania się z diagnozą społeczno-kulturalną mieszkańców osiedla Widok w Skierniewicach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o