I Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2013/2014

0
238

We wtorek (29.10.2013 r.) na Pływalni NAWA odbyły się kolejne zawody zaliczane do Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2013/2014 – I Edycja. O Puchar Prezesa OSiR “NAWA” walczyło ok. 450 zawodników ze skierniewickich Szkół Podstawowych.

Celem zawodów było propagowanie nauki i doskonalenia pływania, umożliwienie sportowej konfrontacji młodzieży ze swoimi rówieśnikami, mobilizacja szkół do aktywnego szkolenia, wyłonienie najlepszych zawodników i szkół, a także upowszechnianie znajomości zasad bezpiecznego przebywania nad wodą jak i w wodzie.

Zawodnicy rywalizowali w klasach I-III na dystansach 25 m sposobem dowolnym, grzbietowym oraz 25 m z deską, a także w konkurencjach sztafetowych. Natomiast zawodnicy z klas IV-VI brali udział w konkurencjach: 50 m m stylem dowolnym, grzbietowym oraz w sztafetach.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w każdej konkurencji otrzymali medale, najlepsze szkoły w klasyfikacji ogólnej – pamiątkowe puchary. Wszyscy najmłodsi zawodnicy z klas I otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zawodach z rąk Prezesa OSiR NAWA – Tomasza Przybysza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o