Ekologiczne solary dla mieszkańców Skierniewic

Artykuł sponsorowany

0
368

Ekologiczna energia na wyciągnięcie ręki. Miasto Skierniewice przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie projektów w ramach Osi Priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii. W związku z prowadzonymi pracami zbierane są wstępne deklaracje od mieszkańców Skierniewic, którzy chcieliby wzbogacić swoje domy w instalacje wykorzystujące energię słoneczną do ogrzewania ciepłej wody. W ramach projektu będzie można pozyskać dotację nawet do 85% środków niezbędnych na realizację ekologicznej inwestycji.

Aby zadeklarować swój udział w konkursie, mieszkańcy Skierniewic muszą wypełnić odpowiedni formularz (dokument w załączniku) i osobiście złożyć go w Wydziale Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Skierniewickiego Urzędu Miasta przy ulicy Senatorskiej 12 (pokoje 212 i 206). Ze złożonych deklaracji stworzona zostanie lista podstawowa oraz rezerwowa osób, które chcą wziąć udział w projekcie. Wnioski będą przyjmowane od 1 do 9 sierpnia ( do godziny 16:00). Co ważne, w przypadku formowania listy podstawowej jednym z kryteriów będzie kolejność składania deklaracji.

O dofinansowanie, które wynosić będzie do 85% wartości inwestycji, starać mogą się wszyscy mieszkańcy miasta Skierniewice, będący właścicielami nieruchomości, nie prowadzący w nich działalności gospodarczej. Złożenie deklaracji nie jest równoznaczne przyznaniu dofinansowania. Finał projektu uzależniony jest od sukcesu ogólnomiejskiego wniosku, który przygotowany jest przez merytorycznych pracowników ratusza.

Dla osób, które w dniach 1 – 9 sierpnia złożą prawidłowo wypełnioną ankietę odbędzie się spotkanie informacyjne. Jest ono zaplanowane na dzień 11 sierpnia o godzinie 16:00. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Hali Sportowej nr 2 przy ulicy Pomologicznej 8.

Wszelkie informacje na temat projektu będą udzielane telefonicznie pod numerem 46 834 51 83, lub osobiście w Wydziale Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych, który mieści się przy ulicy Senatorskiej 12.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o