fbpx

Strona główna Wiadomości Energetyka Cieplna mocno inwestuje w efektywność i ekologię!!!

Energetyka Cieplna mocno inwestuje w efektywność i ekologię!!!

artykuł sponsorowany

Na terenie ciepłowni rozpoczęto prace związane z budową elektrociepłowni. Zadanie polega na budowie kogeneracji składającej się z czterech agregatów zasilanych gazem ziemnym. Ich łączna moc wyniesie 8 MW energii elektrycznej i 8 MW energii cieplnej.

Planowana kogeneracja jest procesem związanym z wytwarzaniem ciepła i energii elektryczne w najbardziej efektywny sposób, czyli w jednym procesie technologicznym, tzw. skojarzeniu.

Wyprodukowane w układzie kogeneracyjnym ciepło będzie  dostarczane zostanie do miejskiej sieci ciepłowniczej, natomiast energię elektryczną spółka wykorzysta na potrzeby własne. Nadwyżka energii elektrycznej zostanie sprzedana, co pomoże uzyskać dodatkowe przychody.

W wyniku realizacji zadania spółka ograniczy spalanie węgla o 30% co stanowi duży krok w kierunku efektywności energetycznej związanej z Wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Inwestycja: „Rozbudowa Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. o wysokosprawny blok kogeneracyjny oparty na silnikach gazowych” jest dofinansowana  przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowa o dofinansowanie POIiŚ 01.06.01- 00-0026/19-00 Projektu „Rozbudowa EC Sp. z o.o. w Skierniewicach o wysokosprawny blok kogeneracyjny oparty na silnikach gazowych” nr POIiŚ 01.06.01-00-0026/19-00 w ramach działania 1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu na zapotrzebowanie na ciepło użytkowe, Poddziałanie 1.6.1. Źródła wysokosprawnej kogeneracji, oś priorytetowa I Zmniejszenie efektywności gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE