Strona głównaBiznesEnergetyka Cieplna Sp. z o.o. przygotowuje się do wielomilionowego przedsięwzięcia

Energetyka Cieplna Sp. z o.o. przygotowuje się do wielomilionowego przedsięwzięcia

Materiał partnera

- REKRAMA -

Energetyka Cieplna Sp. z o.o. przygotowuje się do wielomilionowego przedsięwzięcia, budowy systemu kogeneracji, który pozwoli na przekształcenie przedsiębiorstwa w elektrociepłownię i ograniczy spalanie węgla na korzyść gazu nawet o 30%. Spółka znajduje się w przededniu wyłonienia firmy, która wykona układ kogeneracyjny. Dzięki temu kotły węglowe w okresie letnim będą nieczynne, a ciepło zostanie wyprodukowane przez silniki gazowe.

Kolejnym celem Energetyki Cieplnej jest wejście w OZE (Odnawialne Źródła Energii) i wykorzystywanie energii z wnętrza ziemi.

Obecnie 100 % ciepła produkowanego przez EC pochodzi ze spalania węgla. Należy zaznaczyć, że Energetyka Cieplna ma pełen monitoring nad jakością opału i spełniane są wszystkie, nawet najbardziej restrykcyjne normy związane z ochroną środowiska.  

Najwyższy poziom zanieczyszczeń powietrza w Skierniewicach występuje na obszarach gdzie ogrzewanie opiera się na pracy kotłów starego typu, na tzw. „kopciuchach”. Gdyby 100% miasta było podłączone do miejskiej ciepłowni, to nawet to, że jedynym źródłem energii  byłby węgiel, powietrze w Skierniewicach byłoby o wiele mniej zanieczyszczone. Polityka likwidacji  indywidualnych kotłów grzewczych sprawdziła się w wielu miastach w Polsce dlatego  Energetyka Cieplna zamierza podejmować kolejne inwestycje i rozwijać sieć grzewczą w naszym mieście.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE