Strona głównaBiznesEnergetyka Cieplna Spółka z o.o. spełnia surowe standardy emisyjne, co potwierdza wdrożony...

Energetyka Cieplna Spółka z o.o. spełnia surowe standardy emisyjne, co potwierdza wdrożony system zarządzania środowiskowego ISO 14001.

artykuł sponsorowany

- REKRAMA -

Zobacz galerię [6]
EC Skierniewice
Zobacz galerię [6]
Aby w najbliższej perspektywie sprostać, jeszcze bardziej zaostrzonym normom emisyjnym, narzuconym przez Dyrektywę IED oraz konkluzje BAT wprowadzone przez UE, z których wynika pięciokrotne obniżenie związków siarki i pyłu oraz prawie o połowę mniejsza dopuszczalna zawartość tlenków azotu w spalinach, Energetyka Cieplna kończy realizację inwestycji mających na celu ograniczenie emisji dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłu. 

Budowa instalacji odsiarczania i odpylania spalin odbywa się wg technologii „półsuchej” (IOS) dla zespołu kotłów K4, K3, K2 i K1, realizowanego przy udziale środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego: „Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki”.

Prace nad wymienionymi inwestycjami trwają już od roku, a ich zakończenie planowane jest na 30 listopada 2020 r.- Instalacja Odsiarczania i na 20 grudnia 2020 r. – Instalacja Odazotowania.

Właśnie trwa próbny rozruch Instalacji Odsiarczania Spalin i szkolenie z obsługi IOS dla pracowników Działu Produkcji Ciepła.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE