Energetyka Cieplna zaprasza do współpracy

artykuł sponsorowany

0

Zbliża się jesień i sezon grzewczy, a wraz z nim odwieczny problem dymiących kominów i smogu.Każdy z nas doskonale zna widok gęstej, szarej mgły unoszącej się nad miastem w sezonie jesienno-zimowym.

Szkodliwość smogu nie jest dla nikogo tajemnicą, jednak nadal nie udało się tego problemu wyeliminować z naszej codzienności. Coraz większa świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą oddychanie zanieczyszczonym powietrzem powoduje, że zaczynamy szukać skutecznych metod na ochronę przed nim. Najważniejszą jest rozbudowa miejskiej sieci ciepłowniczej.

Smog to mieszanina wielu szkodliwych substancji osadzających się w powietrzu.Rezultaty badań pokazują, że największy wpływ na powstawanie smogu ma emisja z gospodarstw domowych, czyli pyły uwalniane w wyniku spalania w domach opału w piecach węglowych i kominkach. Im gorszy opał, tym groźniejsze dla zdrowia efekty. Często z braku wiedzy na temat zagrożeń , jakie niesie za sobą smog, wielu ludzi spala w piecu śmieci czy opał złej jakości, trując siebie, swoich bliskich i całe otoczenie.

Składniki smogu szkodzą zarówno człowiekowi, jak i przyrodzie, powodując obumieranie roślin, a także występowanie kwaśnego deszczu. Najbardziej narażone na działanie zanieczyszczeń są kobiety w ciąży, małe dzieci, osoby starsze oraz pacjenci chorujący na przewlekłe choroby układu oddechowego.

Kampania promocyjna scentralizowanego systemu ciepłowniczego, trwa już kolejny rok. Ma ona na celu edukację ekologiczną, a jednocześnie poszukuje kompromisu uwzględniającego poprawę jakości powietrza i realia ekonomiczne mieszkańców.

Warto rozważyć ofertę Energetyki Cieplnej w zakresie dostarczania do naszych mieszkań i domów ciepła systemowego, które jest:

  • ekonomiczne
  • ekologiczne
  • bezpieczne
  • łatwo dostępne

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i współpracy.

- Reklama -

Poprzedni artykułKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 29.08.2020 r.
Następny artykułKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 30.08.2020 r.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments