fbpx

Strona główna Biznes Etapy na drodze do ambitnego celu

Etapy na drodze do ambitnego celu

Materiał partnera

Zdarza się, iż cel zawodowy, jaki sobie obierzemy jest bardzo ambitny. Najczęściej jego szybka realizacja nie jest możliwa ze względu na skomplikowanie działań, jakie musimy podjąć. Z tego względu o wiele lepszym pomysłem jest rozbicie sobie naszego marzenia na etapy, a następnie pokonywanie ich w konkretnie wyznaczonych ramach czasowych.

Skonkretyzuj cel i osadź go w ramach czasowych

By móc osiągnąć wymarzony i ambitny cel, najpierw musimy go wyznaczyć. W tym celu powinniśmy operować na konkretach np. „Znajdę pracę w gastronomii na stanowisku kucharza”. Następnie należy osadzić nasze plany w ramach czasowych – miesiąc, rok, dekada. Z reguły im cel jest ambitniejszy, tym więcej czasu na jego realizację potrzebujemy. Nie oznacza to jednak, iż powinniśmy zwlekać z jego realizacją. Jeżeli naszym celem jest znalezienie pracy, powinniśmy jak najszybciej zabrać się za przeglądanie ofert na portalach pokroju Pracuj.pl.

Wybierz narzędzia, które ułatwią Ci realizacje celu

Jeżeli udało nam się ustalić cel i osadzić go w ramach czasowych, warto zastanowić się, jakimi środkami go osiągniemy. Dobrym pomysłem jest metoda prób i błędów. Jeżeli więc chcemy wyszkolić się na doskonałego handlowca w ciągu kilku miesięcy, warto skorzystać z usług specjalistycznych centrów rozwoju pracownika. Jeśli usługi nas nie zadowolą, możemy przerzucić się na samodzielną naukę bądź pomoc innych podmiotów. Koniec końców powinniśmy wybrać narzędzie, które nam najbardziej odpowiada, ale również przynosi wymierne skutki.

Poznawaj oczekiwania

Czasem może się okazać, że nasze umiejętności i wiedza przez nas zdobyta są zbyt małe, by dostać upragniony awans bądź zdobyć pracę. Należy wówczas sięgnąć do źródła np. rozmawiając bezpośrednio z pracodawcą w celu poznania jego oczekiwań względem nas. W oparciu o zdobyte informacje możemy przemianować nasz plan działania i wyznaczyć nowe, skuteczniejsze narzędzia.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE