Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej powstanie w Skierniewicach [WIDEO]

0
618
Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy kliniki dr Dror...

Dziś (20.05) w skierniewickim ratuszu został podpisany list intencyjny w sprawie budowy kliniki dr Drora Paleya. Więcej niebawem na www.infoskierniewice.pl

Posted by infoskierniewice.pl on Wednesday, May 20, 2015

W naszym mieście powstanie pierwsze w Europie i drugie na Świecie – Centrum Ortopedii Dziecięcej. W środę, 20 maja podczas konferencji prasowej w skierniewickim Ratuszu prezydent Krzysztof Jażdżyk oraz Prezes Zarządu Fundacji „Kochaj Życie” Małgorzata Nowotnik podpisali stosowny list intencyjny.

Obiekt będzie się mieścił na działce o powierzchni 4,6 ha, położonej przy ul. 26 Dywizji Piechoty w Skierniewicach. Miasto rozpoczęło już procedurę uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego nieruchomość, jak również procedurę podziału geodezyjnego i wydzielenia z księgi wieczystej prowadzonej działki. Projekt uchwały zostanie przedłożony na najbliższej sesji Rady Miasta Skierniewice. Umownie obiekt ma powstać  w ciągu 5 lat. Obie strony zapewniają jednak, że uczynią wszystko, aby już w 2018 roku cieszyć się z nowopowstałego Centrum. Koszt inwestycji to ok. 30 mln zł.

Drugi tego typu obiekt na Świecie.

Warto dodać, że centrum będzie świadczyć usługi specjalistyczne ortopedii dziecięcej niedostępne nigdzie indziej w Polsce i w Europie. Jedyna tego typu placówka na świecie – Paley Advanced Limb Lengthening Insttitute przy szpitalu St. Mary, znajduje się w West Palm Beach na Florydzie.

Dlaczego akurat Polska?

– Skierniewice znajdują się w centrum Polski, a Polska leży w sercu Europy. Doskonała lokalizacja umożliwi szybki i komfortowy dojazd do kliniki z każdego zakątka – zapewnia prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Polacy obok  rówieśników znad Zatoki Perskiej stanowią jedną z najliczniejszych grup pacjentów. To świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu naszego kraju na tego typu Centrum – dodaje Prezes Małgorzata Nowotnik.

300 miejsc pracy

Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej Docelowo zapewni ok. 300 miejsc. Warto dodać, że w kolejnych okresach działalności, centrum będzie oferować także usługi w zakresie lecznictwa ortopedycznego metodami tradycyjnymi, w tym również dla mieszkańców miasta. Fundacja dysponuje niezbędną wiedzą w zakresie realizacji oraz prowadzenia kliniki specjalistycznego centrum ortopedii dziecięcej, w tym w szczególności w oparciu o współpracę z dr Dror’em Paley’em prowadzącym jedyny tego typu obiekt w Stanach Zjednoczonych. Doktor już zadeklarował pomoc poprzez m.in. wyszkolenie personelu i przekazania drugiego na świecie tego typu obiektu terapeutycznego.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o