Ferie w Mieście 2015

0
196

Od 31 stycznia do 13 lutego w woj. łódzkim trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Tradycyjnie Miasto Skierniewice przygotowało na ten czas mnóstwo bezpłatnych atrakcji. W tym roku zajęcia odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, Klubie Konstancja, Kinoteatrze Polonez oraz Pływalni Miejskiej „NAWA”.

Podczas ferii w Miejskim Ośrodku Kultury dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział m.in w warsztatach plastycznych, ceramicznych, florystycznych, design, plastycznych, naukowych, tanecznych czy teatralnych. W ramach zimowej przerwy MOK zorganizował również wyjazdy do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Moc atrakcji czeka również na wszystkich, którzy w trakcie zimowego odpoczynku odwiedzą Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci będą mogły wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach plastycznych, literackich, językowych oraz kreatywnych quizach oraz grach. W ramach zajęć prześledzą również losy bohaterów książkowych, a także spróbują swoich sił w różnorodnych łamigłówkach. Sprawdzą także swoje umiejętności plastyczne, próbując wykonać m.in. starożytne piramidy z kartonów oraz masy gipsowej, prehistoryczne dinozaury z filcu i wyrobów pasmanteryjnych czy   gitarę z kartonów.

Dzieci i młodzież z pewnością spędzą tegoroczne ferie aktywnie. OSiR NAWA zorganizował różnorodne turnieje sportowe dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie powalczą w turniejach piłki halowej, siatkowej koszykowej, hokeju na trawie oraz tenisie stołowym. Wezmą także udział w zajęciach bokserskich i fitness. Wszyscy będą także mogli bezpłatnie pojeździć na lodowisku oraz skorzystać z indywidualnej nauki pływania na skierniewickim basenie.

W programie tegorocznych Ferii w Mieście znalazły się również różnorodne projekcje filmowe w kinoteatrze Polonez, kreatywne warsztaty plastyczne w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości oraz zajęcia szachowe i plastyczne w Klubie Konstancja.  Ferie zakończy bal przebierańców w hali OSiR, 13 lutego o godz. 11:00.

ZOBACZ: Kalendarz Ferii 2015 w Skierniewicach

Organizatorzy:
Miasto Skierniewice
Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach
OSiR NAWA w Skierniewicach

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o