Strona głównaWiadomościFilip Urbanek nowym dyrektorem MOK w Skierniewicach

Filip Urbanek nowym dyrektorem MOK w Skierniewicach

- REKRAMA -

W poniedziałek (22.06) komisja konkursowa wybrała nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach. Został nim Filip Urbanek.

W piątek (19.06) odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, które przeprowadzono z kandydatami na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach. Aplikacje przesłało 5 kandydatów, z czego 4 spełniło wymogi formalne: Dariusz Bartosik, Anna Konczak, Filip Urbanek i Irena Reszka. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci prezentowali swoje kwalifikacje, umiejętności zawodowe oraz prezentowali koncepcję rozwoju MOK.

Komisja w składzie: Jarosław Chęcielewski, Zastępca Prezydenta Miasta Skierniewice, Anna Wolińska, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta oraz Izabela Strączyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach, uznała Filipa Urbanka za najlepszego kandydata do pracy na stanowisku dyrektora MOK. Kandydat spełnił niezbędne wymagania dotyczące wymaganego wykształcenia, znajomości przepisów ustaw oraz stażu pracy i doświadczenia zawodowego.

Jaką Filip Urbanek ma wizję kultury i czy MOK czeka kolejna „reforma”? – Myślę, że to nie jest jeszcze etap, by przedstawiać szczegółowe założenia, kompleksowy projekt. W pierwszej kolejności jednak chciałbym się skoncentrować na zebraniu zespołu, z którym swoją wizję będę realizował. Nazwisk na razie nie chcę zdradzać. To ludzie z tzw. „środowiska”, którzy na co dzień podejmują aktywność w tej dziedzinie. Chcę, by profesjonalizm, kompetencje, samodzielność i efektywność były kluczem w doborze współpracowników. Potrzebujemy ludzi idei, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Są trzy kierunki, w których chcielibyśmy działać i przez pryzmat, których chcielibyśmy dobierać zadania do funkcjonowania całej struktury ośrodka. Mam na myśli upowszechnianie kultury, edukację artystyczną i wychowanie patriotyczne, ale ostatecznie kierunki działań wypracujemy zespołowo. Uprzedzając kolejne pytanie, nie chcę oceniać, jak i co do tej pory funkcjonowało, chcę skupić się na wyznaczonych celach.

Na pytanie dotyczące potrzebnego czasu na zebranie zespołu i rozpoczęcie realizacji autorskiego projektu funkcjonowania MOK, odpowiedział: – Będę się starał jak najszybciej, bo to jest w interesie nas wszystkich. Naturalnie, chcę przeprowadzić zmiany organizacyjne. Mam jednak świadomość, że te są procesem. Chciałbym więc za rok usłyszeć: „jest lepiej”. Wymarzonym komunikatem zwrotnym od odbiorców kultury byłoby stwierdzenie: „widzimy efekty działania”. Dziś mogę złożyć deklarację – dam z siebie wszystko.

Od czasu zamknięcia klubu Piwnica, w październiku zeszłego roku, cały czas pojawiały się pytania dotyczące klubu w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. – Klub chciałbym pozostawić w strukturach MOK, nie wydzierżawiać na zewnątrz, po to aby mieć większy wpływ na to co się tam dzieje i zrobić klimat takiego miejsca, w którym można i zjeść i się napić, a także po obcować ze sztuką z różnych dziedzin – mówi nowy dyrektor MOK. Odnośnie Straży Miejskiej w budynku MOK uważa, że dla panów ze Straży Miejskiej powinno znaleźć się miejsce inne niż Miejski Ośrodek Kultury.

Filip Urbanek jest byłym Radnym Rady Miasta Skierniewice, pełnił funkcję Komendanta ZHP w Skierniewicach oraz ostatnio pracował w prywatnej firmie na stanowisku dyrektora ds. marketingu.

Poprzednia dyrektor MOK, Monika Kotowska, 29 maja otrzymała wypowiedzenie warunków pracy (więcej TUTAJ).

3 KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość

Komendant ZHP będzie upowszechniać kulturę w mieście w Skierniewicach? A jakie On ma kompetencje, które upoważniają go do tworzenia „kultury” w tym mieście? Widzę, że bareizmy są wiecznie żywe! Brawo!!!!!
W zasadzie kulturą może zajmować się każdy… piekarz, szewc, stolarz…., czemu nie!
Gratuluję decyzji!

gość

Dodam jeszcze, że to mocno żenujące…

Kuba

Zero zalozen to smieszne hah. Wygral ktos kto mowi doslownie im w twarz nic nie zmienie najpierw zespol… boze oni sa slepi?? Dodam ze jestem bezstronny co do tego mam gleboko kto nim jest ale chodzi o fakt jak ludzie lapia posadki po znajomosci wstac zasmiac sie i wyjsc tylko to. Niedlugo moze kierowcami tira beda ludzie bez prawa jazdy a nauczycielami woźne oczywiscie bez urazy chodzi mi tylko o sens

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE