Fundacja Centrum Praw Kobiet otwiera oddział w Skierniewicach

1
443

Fundacja oferuje szeroką ofertę z zakresu bezpłatnych porad prawnych, psychologicznych, socjalnych i finansowych. Gwarantuje spotkania z doradcami zawodowymi, pomoc w kontaktach z policją, prokuraturą czy sądami. Zapewnia poradniki i ulotki prawne, warsztaty z zakresu finansów w grupach wsparcia i terapeutycznych, jak również możliwość pobytu w schronisku dla kobiet i dzieci. A wszystko oczywiście bezpłatnie.

 

Główna siedziba Fundacji znajduje się w Warszawie, pododdziały w: Żyrardowie, Grójcu, Sochaczewie, Wrocławiu, Gdańsku oraz w Łodzi. Na chwilę obecną w Skierniewicach fundacja realizuje projekt Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach którego świadczy pomoc prawną oraz psychologiczną. Porad prawnych udziela adwokat Mieszko Dyl, porad psychologicznych psycholog Anna Dymek. Na uwagę zasługuje fakt, że adwokat Fundacji nie tylko udziela porad “ustnych” ale także sporządza pisma. Fundacja prowadzi także schronisko dla ofiar przemocy (SOW) w Warszawie, gdzie umieszcza klientki w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, wymagające natychmiastowego odizolowania od miejsca zamieszkania.Zachęcamy do korzystania z poradnictwa w filii w Skierniewicach, obecnie dysponujemy 11 godzinami porad prawnych tygodniowo oraz 5  godzinami porad prawnych również tygodniowo. Fundacja ma na celu zwiększenie oferty również na terenie naszego miasta, na miarę tej proponowanej w Żyrardowie. – W filii Żyrardowskiej, działającej od 3 lat prowadzimy: grupę wsparcia, warsztaty arteterapii, zajęcia Zumby, grupę teatralną (teatralno – terapeutyczną), warsztaty finansowe, realizujemy cykl spotkań zarówno w szkołach jak i dla mieszkańców w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu i środków psychoaktywnych, oraz oczywiście poradnictwo prawne oraz psychologiczne – zapewniają właściciele.

Całodobowy telefon interwencyjny dla kobiet – ofiar przemocy 600 07 07 17. Telefoniczne porady prawne – czwartki godz. 10:00-16:00. Telefoniczne porady psychologa w pozostałe dni robocze godz. 10:00-16:00. Tel STOP (22)621-35-37, e-mail: cpk_skierniewice@cpk.org.pl, www.cpk.org.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here