Strona główna Biznes Garaże drewniane są dla każdego!

Garaże drewniane są dla każdego!

Materiał partnera

0

- REKRAMA -

Garaże drewniane są świetną opcją dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy nie zdecydowali się w przeszłości na pomieszczenie garażowe. Wiata lub w pełni zabudowany garaż pomoże chronić samochód przed opadami atmosferycznymi lub słońcem. Do tego dochodzą wysokie walory estetyczne, duża energooszczędność oraz fakt, że drewniany garaż można postawić w ciągu kilku dni. Co obecnie oferuje rynek? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i czy do budowy potrzebne jest pozwolenie budowlane? O tym opowiada dyrektor wiodącego producenta na rynku – Eko Architektura, Przemysław Balcewicz.

Drewniany garaż – dla kogo?

Drewniane garaże nie są popularnym rozwiązaniem. Kto się na nie decyduje i czym kierują się takie osoby?

Są to przede wszystkim osoby, które mają już drewniany dom, a w którego projekcie nie znalazło się miejsce na garaż. To oczywiste, ponieważ wszystko dzięki temu będzie spójnie wyglądało. Ale nie tylko ci klienci do nas przychodzą. Coraz więcej osób chce postawić sobie drewniany garaż, bo doskonale zdaje sobie sprawę z zalet drewna jako budulca. Wśród nich możemy wymienić:

  • cenę, ponieważ taki garaż jest tańszy niż murowany
  • wysoką energooszczędność, która jest zasługą termoizolacyjnych właściwości drewna
  • łatwość montażu – niektóre modele można złożyć samemu – bez ekipy budowlanej 
  • długowieczność drewna

Wrócę tutaj jednak do montażu, ponieważ to temat, który bardzo ciekawi naszych klientów. W naszej ofercie znajdują się garaże wykonane z modułów, które są bardzo łatwe do montażu. Jak wspomniałem – można to zrobić samodzielnie i nie trzeba wynajmować do tego całej ekipy budowlanej. Cały proces potrwa od jednego do kilku dni.

Rodzaje garaży drewnianych

– Kiedy mówimy o garażu drewnianym, to widzimy gotowe zamknięte pomieszczenie do którego wjeżdżamy naszym samochodem. Czy to jedyna opcja dostępna na rynku?

Oczywiście, że nie. Obecnie mamy tak wiele typów drewnianych garaży, że każdy – nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie opcję idealną dla siebie. Dla przykładu mogę wymienić, że jako garaż drewniany możemy mieć tylko wiatę lub zadaszenie albo właśnie wspomniany zamknięty budynek. Co ważne, wszystkie te konstrukcje mogą być budowlą wolno stojącą lub przylegać na przykład do domu. Nasza firma – Eko Architektura, oferuje kilkanaście modeli. W zależności od potrzeb garaż może mieć jedno lub dwa miejsca na samochody, może być połączony z wiatą… Tak naprawdę ograniczają nas tylko możliwości finansowe oraz miejsce, które możemy przeznaczyć na budowlę. Jest to również świetne miejsce na przechowywanie rowerów lub innych sprzętów. W ofercie są również drewniane garaże z pomieszczeniem gospodarczym, które można przeznaczyć na przykład na miejsce do majsterkowania.

Pozwolenie na budowę

– Jest jeszcze pytanie o prawo. Czy w przypadku chęci posiadania garażu drewnianego musimy ubiegać się wcześniej o pozwolenie na jego budowę?

Tutaj musimy zajrzeć do prawa budowlanego. Wszystko jest tam jasno określone. Niektóre budynki należy po prostu zgłosić, w przypadku innych musimy uzyskać specjalne pozwolenie, a niektóre możemy budować nie przejmując się niczym. W 2017 roku zmieniono to prawo – całe szczęście na korzyść dla naszych klientów. Tak oto pozwolenia na budowę lub konieczności zgłaszania nie trzeba zgłaszać gdy nasz garaż będzie miał do 35m2, jeżeli łączna liczba obiektów na działce nie przekracza dwóch na każde 500m2, nie są połączone z gruntem na stałe oraz są tymczasowe. Jeżeli wszystkie te warunki będą spełnione, to nie musimy przejmować się pozwoleniami.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
https://chaletpro.fr/

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version