Góry śmieci znikają z Rawki

0

- REKRAMA -

Miasto rozpoczęło drugi etap wywożenia odpadów, które pozostały po ogromnym pożarze w 2014 roku. Do usunięcia jest około 5000 ton śmieci popożarowych Firma Eko-Region ma na to 135 dni.

Chodzi o pozostałości po działającej kiedyś na osiedlu Rawka firmie Foreco. W 2014 roku w wynajmowanych przez nią halach doszło do ogromnego pożaru. Foreco obowiązkiem sprzątnięcia pozostałych po pożarze odpadów próbowało obarczyć miasto. Po miesiącach formalnych batalii udało się doprowadzić do postępowania egzekucyjnego, którego finałem jest rozpoczęta wywózka śmieci.

– Te góry śmieci stanowią dzisiaj zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców tego osiedla, a także zanieczyszcza środowisko – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – I nie chodzi tu nie tylko o osiedle Rawka, ale całe nasze miasto. Wtedy gdy wybuchł pożar, mieliśmy szczęście w nieszczęściu, że cała ta chmura dymu poszła w stronę lasu. Strach pomyśleć co by było gdyby spowiła ona znajdujące się kilkaset metrów stąd bloki na osiedlu. Dzisiaj nie możemy czekać, bo gdyby się wydarzyło coś podobnego, to tego szczęścia moglibyśmy już nie mieć.

Wiceprezes zarządu Eko-Region Bełchatów Mariusz Pękala zapowiada, że firma szybciej może się uporać z wywiezieniem śmieci niż przewiduje to umowa. Przyznaje jednak, że cała operacja może być uciążliwa dla mieszkańców.

– Jakoś te śmieci musiały tu wjechać i tą samą drogą muszą ten teren opuścić. Od świtu do wieczora ciężarowki będą wywozić odpady.

Na sprzątnięcie śmieci popożarowych miasto wyda około dwóch milionów złotych. Prezydent zapowiada starania o odzyskanie tych pieniędzy od firm, które je gromadziły. Być może uda się również uzyskać wsparcie finansowe operacji oczyszczania Rawki z odpadów z Narodowego czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

- Reklama -

Poprzedni artykuł[ROZWIĄZANE KONKURSU] Dzień Kobiet w Skierniewicach z Piotrem Polkiem
Następny artykułEnergetyka Cieplna w Skierniewicach poszukuje montera instalacji
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments