Strona głównaKulturaGrafika Świata: "Izrael/Palestyna - Ziemia (nie)Święta "

Grafika Świata: "Izrael/Palestyna – Ziemia (nie)Święta "

- REKRAMA -

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza w czwartek 19 listopada 2015 r. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu Grafika Świata: „Izrael/Palestyna – Ziemia (nie)Święta” z Michałem Słowioczkiem. Sala Kameralna CKiS (dawny MOK), wstęp wolny.

Będzie to prelekcja na temat wyjazdów do Ziemi Świętej. Ziemi Świętej dla wielu Religi. Ziemia ta jednak jest od wieków zalana krwią nieustannych walk i konfliktów. Jak technicznie wyglądają pielgrzymki do Ziemi Świętej okiem pilota? Na czym polegają zawiłe procesy polityczne na tych terenach, kwestie narodowościowe, walki Żydów z muzułmanami? Jak obecnie wygląda Izrael i Palestyna w granicach państwa Izrael i autonomii palestyńskiej? Dlaczego kąpiel w morzu martwym może być śmiertelnie niebezpieczna? Kim są izraelskie sieroty wojenne? Dlaczego odprawa przez lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie trwa tak długo? Co robią na ulicach uzbrojone ostrą obronią nastolatki? Na te pytania i wiele innych odpowie Michał Słowioczek. 

Michał Słowioczek – absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Człowiek gór. Zapalony wspinacz, narciarz alpejski i freeridowy. Miłośnik podróży, szczególnie po Ameryce Południowej i Bałkanach. Wielki pasjonat folkloru góralskiego i ślaskiego oraz “ślonskij godki”. Hobbystycznie reporter lokalnej telewizji. Założyciel klubu górskiego  Łaziska Grupa Górska oraz pomysłodawca i współorganizator festiwalu górsko-podróżniczego “Pod Górę”, którego piąta edycja odbędzie się już we wrześniu 2015 r. Dyrektor Beskid Extreme Festiwal w Szczyrku. Zdobywca wielu nagród na festiwalach podróżniczych w całej Polsce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE