GRAFIKA ŚWIATA. Podróże bliższe i dalsze. „Ze Śląskiej Hołdy na wulkany Ekwadoru"

0
227

Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach zaprasza w czwartek 18 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu GRAFIKA ŚWIATA. Podróże bliższe i dalsze: „Ze Śląskiej Hołdy na wulkany Ekwadoru” z Michałem Słowioczkiem. Sala Kameralna MOK, wstęp wolny.

Ekwador to kraj kontrastów i multikulturowości, będzie to opowieść o miejscu, które może być spełnieniem marzeń ludzi lubiących kontrastowość i różnorodność oraz zew przygody i adrenaliny. Takim człowiekiem jest Michał Słowioczek z Łaziskiej Grupy Górskiej. Młody podróżnik opowie zebranym o miastach wioskach u podnóży ekwadorskich wulkanów, żyjących tam ludziach, ich zwyczajach i tradycjach. Będzie to opowieść również o nim samym – młodym chłopaku , który prosto ze śląskiej hołdy wybrał się do Ameryki Południowej, by na własne oczy zobaczyć i zdobyć najpiękniejsze i największe wulkany Ekwadoru: Cotopaxi (5 897m n.p.m), Chimborazo (6 310 m n.p.m.) i Iliniizas (5 125 m n.p.m.), mieszkać w indiańskich wioskach i polować w dżungli na krokodyle.

Prelekcja ta wygrała nagrodę publiczności na  festiwalu Śladami Marzeń podczas targów turystycznych tour salon w Poznaniu.

Nagrody publiczności na festiwalach podróżniczych “Kormorany ” w Olsztynie i “ToTu-ToTam” w Białymstoku.

Michał Słowioczek – absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Człowiek gór. Zapalony wspinacz, narciarz alpejski i freeridowy. Miłośnik podróży, szczególnie po Ameryce Południowej i Bałkanach. Wielki pasjonat folkloru góralskiego i ślaskiego oraz “ślonskij godki”. Hobbystycznie reporter lokalnej telewizji. Założyciel klubu górskiego  Łaziska Grupa Górska oraz pomysłodawca i współorganizator festiwalu górsko-podróżniczego “Pod Górę”, którego piąta edycja odbędzie się już we wrześniu 2015 r. Dyrektor Beskid Extreme Festiwal w Szczyrku. Zdobywca wielu nagród na festiwalach podróżniczych w całej Polsce.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o