Hokejowe wydarzenia na Rawce

artykuł sponsorowany

0
1314
Fot. UM Skierniewice

Boisko do hokeja na trawie w Skierniewicach zyskuje popularność także poza granicami miasta. Polski Związek Hokeja na Trawie w nadchodzącym roku planuje zorganizować na tym obiekcie kilka dużych imprez sportowych. Miasto będzie partnerem w realizacji poszczególnych przedsięwzięć.

Okazją do rozmów o wykorzystaniu boiska była ostatnia wizyta wyjątkowych gości – prezesa PZHT Jacka Sobolewskiego oraz Małgorzaty Polewczuk – prezesa łódzkiego oddziału Związku. W towarzystwie reprezentantów miasta odwiedzili oni najnowocześniejszy tego typu obiekt w tej części Polski.

Najbliższe imprezy zostaną rozegrane wiosną przyszłego roku. W długi weekend majowy zorganizowany zostanie Turniej Nadziei Olimpijskich. Zależnie od wyniku eliminacji w Skierniewicach będziemy mieli szansę zobaczyć zespoły z południowej części Europy, w tym Czechów, Słowaków, Węgrów, Austriaków, Chorwatów i Włochów. W planach są także dwa mecze kadry narodowej, międzynarodowy turniej w kategorii juniorów oraz spotkania barażowe o wejście do finału Mistrzostw Polski kategorii juniorów młodszych. Szczegóły tych wydarzeń są ustalane.

Warto podkreślić, że jakość oferowana przez boisko przy ul. Trakcyjnej sprawia, że obok skierniewiczan na tym obiekcie chcą trenować najlepsi. Według zapewnień prezesa Sobolewskiego na Rawce w przyszłym roku są planowane zgrupowania kadry narodowej dziewcząt i chłopców oraz kadry seniorek przed Mistrzostwami Europy w Berlinie. Co więcej, do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach już wpływają zapytania dotyczące organizacji letnich obozów treningowych. Przy ich organizacji OSiR korzystać będzie z bazy noclegowej, jaką oferuje ośrodek Grabskie Sioło prowadzony przez Zakład Utrzymania Miasta.

Imprezy i wydarzenia o charakterze ogólnokrajowym i międzynarodowym stanowią uzupełnienie codziennych zajęć i spotkań ligowych, które odbywają są na tym obiekcie. Uczestniczą w nich piłkarki Wojownika Skierniewice oraz Klub Sportowy Polonia. Dodatkowo w pomieszczeniach prowadzone są zajęcia fitness.

Fot. UM Skierniewice

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o