I Niepodległościowy Bieg Pływacki w Skierniewicach

0
7157

W piątek (23.03) w Pływalni Miejskiej „NAWA” w Skierniewicach odbędzie się I Niepodległościowy Bieg Pływacki upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. W roku 2018 mija 100 lat od tego wydarzenia. Odzyskanie Niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa. Pływalnia Miejska Nawa Biegiem Pływackim chce uczcić to wydarzenie.

Uroczyste otwarcie z udziałem Władz Miasta oraz wielu znamienitych gości zaplanowane jest na godz. 10:00. Wówczas nastąpi odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz podniesienie Flagi Państwowej. Dla uczczenia 100 lat niepodległego Państwa Polskiego w Biegu wezmą udział uczniowie skierniewickich szkół, a także reprezentanci Urzędu Miasta, organizacji pozarządowych oraz zaproszeni goście – łącznie 100 uczestników. Każdy z pływaków pokona dystans 100 m. Podczas Biegu można będzie również posłuchać krótkiej lekcji historii przedstawiającej ważne wydarzenia dla Polski od 1918 roku do chwili obecnej. Zaplanowana jest także inscenizacja pt. “Teraz będzie Polska” zaprezentowana przez młodych aktorów z TEATRU S/M.

Uczestnicy Biegu zostaną nagrodzeni medalami.

W Biegu można wziąć udział wypełniając formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie Pływalni: www.pm.nawa-skierniewice.pl.

„I Niepodległościowy Bieg Pływacki” to świetna okazja do integracji mieszkańców Skierniewic i okolicy poprzez wspólny wyraz upamiętnienia ważnego dla kraju wydarzenia jakim jest 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem imprezy jest również szerzenie świadomości patriotycznej, obywatelskiej i kulturowej oraz popularyzacja pływania jako formy aktywnego spędzania czasu.

Pływalnia Miejska „NAWA” już niejednokrotnie organizowała szereg ważnych wydarzeń sportowych, a także sportowo-kulturalnych o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i lokalnym, tj.: “Mistrzostwa Polski w Pływaniu”, “Grand Prix Polski w Pływaniu”, “Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym”, “Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym”, “Mistrzostwa Polski Aktorów w Pływaniu”, “Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu”, “Skierniewicka Szkolna Liga Pływacka” (do dziś). W kwietniu 2016 r. Skierniewice pokazały, że potrafią się zintegrować i 1050 pływaków wzięło udział w „Skierniewickim Biegu Pływackim 966” upamiętniającym 1050 rocznicę powstania Państwa Polskiego, zaś w roku 2017 odbył się “Bieg Pływacki z okazji obchodów 560 lat istnienia” miasta Skierniewice.

PROGRAM: 

10:00 Oficjalne rozpoczęcie – Uroczyste podniesienie Flagi Państwowej i odśpiewanie Hymnu Narodowego
10:15 Inscenizacja pt. „Teraz będzie Polska”
10:45 Start Biegu Pływackiego
12:00-12:30 Wręczenie medali, oficjalne zakończenie Biegu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o