II Turniej Andrzeja Zelenaya

0
407

Już w najbliższą sobotę 3 grudnia na Hali OSiR Skierniewice odbędzie się II Turniej Andrzeja Zelenaya.

W programie m.in.:

Gry i zabawy dla dzieci pod okiem profesjonalnych trenerów.
Edukacja sportowa.
Różne grupy wiekowe.
Nagrody dla uczestników.

3 grudnia 2016 Hala OSIR, ul. Pomologiczna 8a, Skierniewice, godzina: 9:00

By uczcić pamięć pierwszego znanego Unity, skierniewicki Klub, co roku w Andrzejkowy weekend organizuje memoriał jego imienia. W tym roku gościem specjalnym memoriału będzie córka – Ewa Zelenay – poetka, dziennikarka, pisarka i autorka książek dla dzieci.

Przyjdź #NaUnię i spędź aktywnie czas ze swoim dzieckiem!

Warto przypomnieć historię wychowanka Unii, który ma na swoim koncie między innymi występy w seniorskiej reprezentacji Polski.

Andrzej Zelenay urodził się w 1927 w Warszawie. Tuż po wojnie znalazł się w Skierniewicach gdzie rozpoczął naukę w naszym Liceum Ogólnokształcącym, w którym uczył jego wuj. Od razu dołączył do powstającej właśnie drużyny Unii Skierniewice z miejsca stając się jej znaczącym zawodnikiem. Występował w Unii przez cztery lata i po skończeniu liceum udał się na studia w Warszawie, gdzie trafił do Polonii Warszawa.

Wychowanek Unii w ekstraklasie rozegrał 23 mecze, w których strzelił 5 goli, na zapleczu ekstraklasy zagrał 59 meczy i strzelił 20 bramek. Trzykrotnie reprezentował Polską drużynę narodową. Największym sukcesem z Polonią było zdobycie Pucharu Polski, po pamiętnym finale w 1952 r. z Legią Warszawa, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

Andrzej Zelenay skończył studia inżynierskie i został w stolicy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w roku 1965 został trenerem Błonianki Błonie. Zmarł w roku 2011 w Warszawie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o