II Turniej Piłkarski im. Andrzeja Czarneckiego

0
1132

Przygotujcie się na solidną dawkę piłkarskich emocji. 9 września na nowym boisku przy ul. Trakcyjnej (os. Rawka) rozegrana zostanie druga edycja Turnieju Piłkarskiego im. Andrzeja Czarneckiego. O Puchar i miano najlepszej drużyny z rocznika 2009 w regionie powalczą tym razem zespoły ze Skierniewic i okolic.

W drugi wrześniowy weekend w godz. 9:30 – 15:00 rozegrany zostanie wyjątkowy turniej, upamiętniający wybitną postać Unii Skierniewice z lat 60 – tych, Andrzeja Czarneckiego. Do rywalizacji przystąpi osiem drużyn z rocznika 2009: Fenix Boczki, Mazovia Rawa Mazowiecka, Orzeł Nieborów, UKS AP Rawa Mazowiecka, UKS Soccer Kids Łowicz, Unia Skierniewice, Widok Skierniewice i Zryw Wygoda, które powalczą o puchar oraz o tytuł najlepszych w regionie.

Zasady gry…

Mecze rozgrywane będą jednocześnie na trzech boiskach w czasie 12 min. Rywalizacja turniejowa będzie przebiegała systemem każdy z każdym. Każda drużyna rozegra w sumie siedem spotkań. Zwycięzców wyłoni klasyfikacja generalna. Trzy pierwsze ekipy otrzymają puchary, każdy zespół nagrodę, a każdy zawodnik dyplom i medal. W turnieju mogą uczestniczyć zawodnicy urodzeni w 2009 roku i młodsi. Maksymalna ilość piłkarzy w zespole – 12. Każdy musi posiadać ochraniacze. Zabrania się gry w butach typu korki, lanki. Dozwolone obuwie do grania na tego typu nawierzchni to obuwie typu turf oraz halówki. Prosimy o dopilnowanie by dzieci zabrały na turniej odpowiedni sprzęt.

Kilka słów o patronie…

Andrzej Czarnecki – wychowanek i czołowy piłkarz Unii Skierniewice w latach 60-tych. Był jednym z autorów sukcesu, jakim na ówczesne czasy był awans Unii do A klasy, która swym zasięgiem obejmowała wówczas region odpowiadający aktualnie rozgrywkom IV ligi. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, w 1967 roku został trenerem założonej na wniosek Powiatowego Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu szkółki piłkarskiej przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym Vis. Prowadzone przez trenera Czarneckiego zespoły juniorskie szybko stały się jednymi z najlepszych w Polsce, zdobywając wielokrotnie medale Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. W 1979 roku drużyna Visu Skierniewice, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. Podopieczni trenera Andrzeja Czarneckiego zrobili w finale furorę, wygrywając wszystkie mecze: 2:0 z MKS Dębica, 1:0 z Łodzianką i 1:0 z Agrykolą Warszawa. Andrzej Czarnecki był wychowawcą takich piłkarzy jak Witold Będkowski czy Jacek Chociej, oraz wielu innych piłkarzy będących później podstawą drużyny Unii Skierniewice.

Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal INFOSkierniewice.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o