Strona główna Wiadomości Inauguracja i dni otwarte skierniewickiego DPS

Inauguracja i dni otwarte skierniewickiego DPS

Artykuł sponsorowany

Udało się zrealizować jedno z ważniejszych inwestycyjnych wyzwań obecnej kadencji samorządu! Uroczyste przecięcie wstęgi, a następnie dni otwarte – tak zainaugurowana zostanie działalność Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach. Łącznie w placówce opiekę znajdzie ponad 50 mieszkańców.

Budowa skierniewickiego DPS-u została rozpoczęta prawie 20 lat temu. Przez niemal dwie dekady, pomimo różnych pomysłów, nie udało się zagospodarować terenu przy ulicy Nowobielańskiej. Wszystko zmieniło się w obecnej kadencji samorządu. Dzięki właściwym decyzjom i konsekwentnej realizacji- obiekt oraz teren wokół zmieniły się nie do poznania. 7 września Dom Pomocy Społecznej w Skierniewicach oficjalnie rozpocznie swoją działalność. Uroczyste przecięcie wstęgi zaplanowano na godzinę 14:00. Przez dwa kolejne dni budynek będzie udostępniony wszystkim mieszkańcom naszego miasta

Chcemy zorganizować dni otwarte, aby skierniewiczanie mogli sami zobaczyć, jak nowoczesny i komfortowy jest to obiekt. Standard realizacji sprawia, że mieszkańcy będą czuli się tu jak w domu – przytulnie i bezpiecznie – podkreśla prezydent Krzysztof Jażdżyk.

DPS w Skierniewicach dysponuje ponad pięćdziesięcioma miejscami w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Każde takie pomieszczenie posiada własną łazienkę i wyposażone jest w telewizor oraz komfortowe meble. Co ważne, nie brakuje systemu komunikacji z pracownikami domu. Pensjonariusze będą mieli do dyspozycji tzw. przywoływacze, połączone z pokojem personelu medycznego i opiekuńczego. Do dyspozycji będą także pokoje terapii zajęciowej oraz pokój pobytu dziennego ze sprzętem audio-wideo. Ponadto w budynku funkcjonuje sala terapii malarskiej, pracownia komputerowa oraz sala sensoryczna. Cały obiekt znajduje się również w zasięgu sieci WiFi.

W domu nie zabraknie, rzecz jasna, dbałości o zdrowie. Zapewni to odpowiedni personel, który będzie mógł pracować w dwóch gabinetach rehabilitacyjnych. W budynku mieści się również kaplica, gdzie duchowni z pobliskiej parafii będą mogli sprawować posługę kapłańską.

Aby poznać dokładnie skierniewicki Dom Pomocy Społecznej, warto odwiedzić go w czasie dni otwartych – te zaplanowane są 8 i 9 września w godzinach od 8:00 do 14:00.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE