Strona głównaBiznesInwestycyjne lato w Skierniewicach

Inwestycyjne lato w Skierniewicach

Artykuł sponsorowany

- REKRAMA -

Okres wakacyjny nie spowalnia wytężonych inwestycyjnych prac. Kiedy większość z nas wyjeżdża na zasłużony urlop, w wielu zakątkach miasta pojawiają się ekipy remontowo-budowlane, które realizują konkretne zadania. Efekty niektórych spośród tych zadań widać już w pełnej okazałości.

 

Bulwar przyjaźni skończony

W samym centrum naszego miasta mieszkańcy zyskali kolejne miejsce do aktywnego wypoczynku. Mowa o „Bulwarze przyjaźni”. Nowe alejki, ścieżka pieszo-rowerowa, ławeczki, kosze na śmieci, latarnie i nasadzenia – to wszystko pojawiło się wraz z końcem lipca przy rzece Łupi. Nie do poznania jest także ul. Podrzeczna, która – prócz nowej nawierzchni – zyskała niezwykle potrzebny w tej części Skierniewic parking z 36 miejscami postojowymi (w tym dwoma dla osób niepełnosprawnych).

Kolejne chodniki przy ulicach Trzcińskiej, Kopernika i Cichej 

Z wakacyjnych remontów z pewnością ucieszyli się także mieszkańcy ul. Trzcińskiej, gdzie na odcinku od ul. Broniewskiego do posesji nr 57 i dalej do ul. Podleśnej powstał nowy chodnik. Dzięki temu dotarcie do uczęszczanej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż al. Rataja stało się bezpieczniejsze. Zadanie kosztowało nieco ponad 90 tys. zł. Wykonano także niezbędny remont innego chodnika – łączącego przedszkole na ul. Cichej z blokami na ul. Kopernika.

Sporo ułatwień na Widoku

Budowa dróg łączących ulice Jasną i Nowobielańską wzdłuż wiaduktu, a także remonty dojazdów od ul. Wańkowicza do budynku Centrum Edukacji Milenium i z ul. Iwaszkiewicza do ul. Prusa – to udogodnienia, które pojawią się na os. Widok wraz z końcem sierpnia. Na pierwszym zadaniu z pewnością skorzysta cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4, która zyska bezpieczne dojście do szkoły wzdłuż wiaduktu.

Nowa dojazdówka dla mieszkańców ul. Mszczonowskiej    

W skierniewickim ratuszu nie zapomniano o obiecanym remoncie drogi dojazdowej w okolicach bloków Mszczonowska 47 i 49. Na nowej nawierzchni z kostki brukowej wyznaczono miejsca parkingowe, które usystematyzowały i usprawniły parkowanie w tej części miasta.

Przebudowa ul. Modrzewskiego

Tegoroczny sezon inwestycyjny po raz kolejny nie ominął os. Zadębie. Tym razem drogowcy pojawili się przy ul. Modrzewskiego, gdzie na odcinku od ul. Lipowej do ul. Młynarskiej z końcem września powstaną nowa droga oraz chodnik. Obecnie wykonawca pracuje nad budową kanalizacji.

Przebudowa ul. Bohaterów Westerplatte

Sporo dzieje się również na os. Rawka, gdzie od początku czerwca trwa przebudowa ul. Bohaterów Westerplatte na odcinku od ul. Berlinga do torów. Warto dodać, że w ramach zadania wykonawca wymieni nawierzchnię, wybuduje nowe chodniki oraz zjazdy do posesji. Planowany termin zakończenia robót to koniec września tego roku.

Prace w Armii Krajowej do końca października

W październiku zakończy się największa w tym roku inwestycja drogowa. Mowa oczywiście o przedłużeniu ul. Armii Krajowej do ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Obecnie najwięcej dzieje się w rejonie skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Nowobielańskiej, gdzie wykonawca, firma Erbedim, tworzy podbudowę pod nowy asfalt oraz układa kolejne chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe. Powstają także odcinki kanalizacji deszczowej. Warto podkreślić, że z myślą o mieszkańcach od początku trwania inwestycji prace wykonywane są etapowo. Wszystko po to, by zapewnić komfortowy dojazd do posesji zlokalizowanych przy budowanej ulicy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE