Strona główna Biznes iPad czy MacBook? Podpowiaidamy na co się zdecydować

iPad czy MacBook? Podpowiaidamy na co się zdecydować

Materiał partnera

0

- REKRAMA -

Nauka i praca bez dobrego i wydajnego sprzętu może być trudna. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie zajęcia oraz praca odbywa się zdalnie. Nie każdy komputer zaspokoi potrzeby uczniów i pracowników. Jaki wybrać? IPad czy MacBook? Podpowiadamy, na co się zdecydować.

iPad czy MacBook Air – który wybrać?

Laptopy Apple to urządzenia, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Są designerskie, wydajne i sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży. Praca na nich to czysta przyjemność. A co, gdyby zamienić je na iPada? Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy porównanie iPad’a z MacBookiem Air. Zacznijmy od laptopa. Wyposażony w 11,6-calowy ekran. Już sam fakt posiadania klawiatury sprawia, że wypada on lepiej niż iPad. Możemy na nim pisać, a jednocześnie podglądać stronę internetową. Niestety takiego rozwiązania nie znajdziemy w iPadzie. Ponadto, sama praca na MacBook’u jest o wiele bardziej komfortowa. Niestety jest jeden minus. Bateria działa 5-godzin. Tak krótki czas wyklucza nazwanie MacBooka urządzeniem mobilnym, ewentualnie można powiedzieć, że jest to sprzęt przenośny. Natomiast na iPadzie możemy pracować ponad 10 godzin. Na MacBook’u lepiej ogląda się również filmy. A to dlatego, że jest on o dwa cale większy. Niby różnica niewielka, ale nieco większy obraz poprawia komfort.  Umożliwia także oglądanie materiałów z sieci, wymagających wtyczek SilverLight czy Flash. Natomiast iPad nie posiada technologii obsługującej Flash.

iPad – idealny sprzęt mobilny

Wbrew pozorom MacBook nie zawsze będzie lepszym wyborem. IPad’y w wielu sytuacjach sprawdzą się bardziej. Zacznijmy od tego, że jest on, w przeciwieństwie do MacBook’a, urządzeniem mobilnym. Dlatego będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które pracują w podróży i poza domem. Ponadto, iPad jest lepszy również pod względem multimediów. Na iOS jest wiele więcej ciekawych propozycji. Ponadto, korzystanie z aplikacji takiej jak Pocket czy Reeder jest o wiele przyjemniejsze niż na iPadzie. W kwestii gier również wygrywa iPad. Nie dość, że daje możliwość grania w tysiące różnych gier, to jeszcze gwarantuje całkiem dobrą grafikę. Podczas grania bateria nie wyczerpuje się tak szybko, jak w MacBook’u.

iPad czy MacBook – ostateczne starcie 

Nie ma wątpliwości, że tablet nie zastąpi komputera. Przynajmniej na chwilę obecną. Nawet iPad w najlepszej konfiguracji nie dorówna MacBook’owi. Nie oznacza to jednak, że jest gorszy.  Musimy mieć świadomość, że iPad i MacBook to dwa różne sprzęty. Oba wygrywają w zależności od danego parametru. A wybór jednego z nich zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli szukasz sprzętu nie tylko na co dzień, ale i do pracy, który poradzi sobie z wielozadaniowością i zagwarantuje maksymalną wydajność, to postaw na MacBooka. Natomiast tablet sprawdzi się, jeżeli dużo podróżujesz i masz nieco mniejsze wymagania. W sytuacji, gdy masz nieograniczony budżet, polecamy zaopatrzyć się w oba urządzenia. Z MacBook’a możesz korzystać w domu. Natomiast iPad będzie doskonałym kompanem poza domem.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://idream.pl/ipad.html

Exit mobile version