Strona główna Bez kategorii Jak napisać List Motywacyjny?

Jak napisać List Motywacyjny?

Artykuł sponsorowany

0

- REKRAMA -

Podczas przeglądania ogłoszeń w sprawie pracy może zdarzyć się, że pracodawca będzie wymagać od Ciebie nadesłania nie tylko CV, lecz również listu motywacyjnego. Często odstrasza to osoby szukające nowej pracy, ponieważ nie wiadomo w jaki sposób taki list powinien wyglądać, jakie informacje w nim umieścić itp.

Przy odrobinie chęci okazuje się, że nie jest to tak straszne i trudne do wykonania, a może przedstawić Cię w bardzo dobrym świetle już na początku starań o wymarzone stanowisko.

Co należy umieścić w Liście Motywacyjnym?

Bardzo ważne jest, by list motywacyjny napisać w odpowiedniej formie – należy używać zwrotów grzecznościowych, formalnych i oficjalnych. Nie oznacza to jednak, że treść ma być sztywna i pozbawiona emocji.

Poszczególne elementy, jakie należy umieścić w liście motywacyjnym, to:

• miejscowość oraz data (w prawym górnym rogu dokumentu),

• Twoje dane osobowe: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania oraz telefon i mail do kontaktu (po lewej stronie dokumentu),

• następnie (po prawej stronie) podajemy pełną nazwę firmy do której aplikujemy oraz jej adres,

• zwrot grzecznościowy kierowany do właścicieli firmy, np. Szanowni Państwo (po lewej stronie dokumentu),

• w kolejnym akapicie podajemy informację odnośnie stanowiska, na które chcemy aplikować oraz gdzie i kiedy zostało znalezione ogłoszenie w sprawie pracy (np. adres strony internetowej czy portal Pracuj.pl).
Jeśli znamy numer referencyjny ogłoszenia – również należy go podać.
Warto w tym miejscu napisać dlaczego chcemy ubiegać się o dane stanowisko, z jakiego powodu zainteresowała nas akurat ta oferta pracy;

• w kolejnej części listu przedstawiamy doświadczenie zawodowe oraz pełnione wcześniej obowiązki, posiadane umiejętności oraz to jak można je wykorzystać i w jaki sposób mogą się one przydać na danym stanowisku.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest podanie przykładów z obecnej lub poprzedniej pracy, np. „dzięki cierpliwości i uprzejmości potrafię rozmawiać z ludźmi i rozwiązywać kwestie wywołujące spór między klientami a firmą”,

• zakończ list informacją o tym, że np. „w razie wątpliwości lub pytań chętnie odpowiem na nie podczas wstępnej rozmowy rekrutacyjnej”. Nie narzucaj swojego zdania, pamiętaj o kulturze wypowiedzi oraz zwrotach grzecznościowych,

• podpisz się pod listem swoim imieniem i nazwiskiem.

Zastosowanie się do powyższych wskazówek powinno ułatwić Ci zadanie. Pamiętaj o tym, by pisany przez Ciebie list motywacyjny był spersonalizowany i dopasowany do oferty pracodawcy oraz poparty Twoją wiedzą i doświadczeniem.

Exit mobile version