Jak pakować paczki do wysyłki kurierskiej?

Materiał partnera

0
165

Praca kuriera to ciągły wyścig z czasem, dlatego tak ważne jest, abyśmy jeszcze przed jego przyjazdem prawidłowo przygotowali swoją przesyłkę. Sposób zapakowania paczki zawsze wpłynie na bezpieczeństwo jej zawartości oraz jakość, w której zostanie dostarczona. Dlatego jeszcze zanim zamówisz kuriera, dowiedz się, w jaki sposób należy zapakować przesyłkę, aby zawsze docierała do adresata w idealnym stanie.

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe zapakowanie paczki kurierskiej?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że paczka, którą wysyłamy, niejednokrotnie transportowana jest kilkaset lub nawet kilka tysięcy kilometrów. W trakcie tej drogi narażona jest na wiele zagrożeń. Cierpi na tym jednak przede wszystkim zawartość przesyłki. Można temu zaradzić tylko dzięki odpowiedniemu zapakowaniu przesyłki oraz wybraniu firmy, która zwraca szczególną uwagę na ten aspekt. Dobrym przykładem może być tutaj firma http://speedpack.com.pl/. Dlatego, zanim jeszcze dowiesz się, jak powinno się prawidłowo pakować przesyłki, musisz uzmysłowić sobie, jak może wyglądać droga paczki i na co jest ona narażona.

Paczka narażona jest na:

  • na kilkukrotne przemieszczanie jej z samochodu do samochodu,
  • na zmianę pozycji paczki – szczególnie w trakcie sortowania i jazdy na taśmie, paczka może zmienić pozycję,
  • na umieszczenie na niej mniejszego kartonu o różnej wadze – oznacza to, że karton, w którym jest zapakowana nasza paczka, musi być trwały i solidny.

Zapakuj swoją przesyłkę tak, aby była bezpieczna

Poniższe wskazówki sprawią, że nie będziesz musiał lub musiała martwić się o bezpieczeństwo zawartości przesyłki, a paczka dotrze w nienaruszonym stanie.

Zasady pakowania paczek kurierskich

  • Do pakowania paczki kurierskiej wybierz karton, który będzie miał co najmniej 3 warstwy. Taka ilość zapewni znacznie większą ochronę przesyłki.
  • Bardzo ważne jest również dobranie odpowiedniej wielkości kartonu do wielkości przesyłki, którą chcemy wysłać. Zbyt mały karton sprawi, że zawartość może przebić się przez tekturę i zniszczyć w trakcie wysyłki, a zbyt duży sprawi, że koszty dostawy wzrosną i do tego przedmiot będzie obijać się o ściany kartonu.
  • Podczas pakowania zwróć również uwagę na wypełnienie kartonu, co zabezpieczy przedmiot przed wstrząsami. Idealnie nadaje się do tego folia bąbelkowa, styropian lub papierowe wypełniacze. Musisz włożyć tyle wypełniaczy, aby przedmiot został z każdej strony zabezpieczony i nie mógł się poruszać.
  • Zaklej karton dobrej jakości, grubą taśmę klejącą, najlepiej taką przeznaczoną do klejenia tektury. Poza tym zwróć uwagę na to, aby zakleić karton z każdej strony co najmniej dwa razy tak, aby mieć pewność, że nie otworzy się sam podczas transportu lub pod wpływem wilgoci.
  • Jeśli chcesz, możesz dodatkowo zabezpieczyć karton dzięki specjalnej folii strecz, którą możesz ofoliować cały karton. Pamiętaj jednak o tym, aby list przewozowy znalazł się na folii, a nie pod nią.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o