Jak wysłać taniej paczkę do Wielkiej Brytanii?

Materiał partnera

0
154

Zdarza Ci się wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii – pewnie zainteresuje Cię, jak możesz wysłać przesyłkę taniej.

Chcesz wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii? Sprawdź wcześniej jakie są możliwe formy wysyłki paczki, koszt jej transportu oraz czas doręczenia. Rozeznanie w temacie, pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale i czas, a Ty zyskasz pewność właściwego wyboru.

Pierwszym rozwiązaniem jest wysyłka paczki pocztowej. W ramach tej usługi jest możliwość nadania paczki o wadze do 20 kg i maksymalnych wymiarach 300 cm (długość + obwód). W celu nadania takiej paczki, konieczna jest wizyta w najbliższym oddziale lub punkcie pocztowym. Deklarowany czas doręczenia to 7 – 9 dni roboczych.

Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Ofert różnych firm kurierskich dostępnych na rynku jest sporo i łatwo można się pogubić. Poza tym nadal panuje przekonanie, że wysyłka paczki za pośrednictwem firmy kurierskiej jest usługą drogą. I jest w tym również ziarno prawdy, ponieważ jeśli skorzystamy z bezpośrednio z oferty kurierskiej, cena transportu paczkę będzie wysoka. To dlatego, że firmy kurierskie nastawione są na odbiorców biznesowych (e-commerce) a nie indywidualnych klientów. Bardzo często firma nie ma nawet gotowej oferty dla klienta prywatnego, a to wiąże się z indywidualną wyceną usług. Poza tym, by wysłać paczkę będziesz musiał doręczyć ją do najbliższego oddziału firmy.

Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty pośrednika, czyli brokera usług kurierskich, który umożliwia skorzystanie z oferty różnych firm kurierskich w dużo niższych cenach. Korzystając z serwisów takich jak Przesyłarka.pl otrzymujesz usługę kurierską w niższej cenie bez względu czy wysyłasz jedną czy więcej paczek. Wycena i porównanie ofert transportu paczki jest natychmiastowa, a zamówiony kurier odbierze paczkę z domu lub biura – nie musisz dostarczać paczki do oddziału firmy kurierskiej, co w przypadku dużych paczek (maksymalna waga paczki kurierskiej – 30 kg) może być problemem.

Jak zamówić kuriera do domu?

Dziś zamówienie kuriera jest łatwe, wygodne i proste. Wystarczy mieć dostęp Internetu i skorzystać z serwisów takich jak Przesyłarka.pl. Korzystając z kalkulatora online w kilka sekund otrzymasz wycenę transportu paczki i oferty wszystkich kurierów. Tobie pozostaje wybór najlepszej dla Ciebie oferty i dokończenie zamówienia poprzez wskazanie terminu nadania przesyłki – a więc dnia w którym kurier powinien zjawić się po Twoją paczkę, podanie danych nadawcy, adresata oraz dokonanie płatności online. Całość wykonujesz online, bez konieczności rejestracji konta w serwisie. To wszystko – pozostaje oczekiwać kuriera, a po jej odbiorze będziesz miał możliwość monitorowania jej za pomocą dostępnego narzędzia lokalizacji paczki. Średni czas transportu przesyłi na kierunku Polska – Wielka Brytania wynosi od 3 do 5 dni roboczych.

O czym pamiętać?

Jeśli chcesz wysłać paczkę tanio – pamiętaj, by zachować wymiary paczki standardowej. Paczka standardowa w każdej firmie kurierskiej ma określone maksymalne wymiary, wagę i kształt. Przekroczenie wymiarów lub wagi niesie za sobą już wyższe koszty transportu – a w rzeczywistości zwykle wysoką dopłatę za przekroczenie wagi lub za paczkę niestandardową. Nie warto więc w zamówieniu zaniżać ani wymiarów ani wagi, co niestety zdarza się dość często. Obecnie firmy kurierskie wymagają, by każda przesyłka była zapakowana w karton, który będzie miał ściany prostopadłe. Niedopuszczalne są wszelkie wybrzuszenia czy wystające z paczki elementy. Jeśli jednak masz zamiar wysłać paczkę, która nie ma regularnego kształtu prostopadłościanu (wszelkie tuby, przesyłki o nieregularnym kształcie) w zamówieniu wybierz opcję przesyłki niestandardowej. Zostanie doliczona dodatkowa opłata, jednak jest ona i tak niższa niż opłata naliczona przez firmę kurierską po weryfikacji przesyłki w sortowni. Jak widzisz, te kilka prostych zasad pozwoli uniknąć Ci kar i dopłat.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o