Jaki rodzaj pompy hydraulicznej najlepiej wybrać?

Materiał partnera

0
341

Pompy hydrauliczne odpowiadają za zamianę energii mechanicznej na hydrostatyczną, umożliwiając tym samym zasilenie napędu olejem. Pracują pod wpływem wysokiego ciśnienia i wykorzystywane są w układach hydraulicznych. Najbardziej zaawansowane konstrukcje mogą zachować dużą efektywność nawet w niekorzystnych warunkach, przy minimalnych wahaniach wydajności. 

 

 

  • Pompy zębate i śrubowe

Poszczególne rodzaje pomp różnią się także mechanizmem działania. Do powszechnie stosowanych należą pompy hydrauliczne zębate. Posiadają prostą konstrukcję, przez co nie występują w nich żadne skomplikowane systemy. Cechuje je niezawodność i stała wydajność, co ma szczególne znaczenie dla wielu zakładów przemysłowych. Popularne są także modele śrubowe, w których ciecz przenoszona jest do ślimaka za pośrednictwem obracającej się śruby. Pompy te są mniej wydajne od urządzeń zębatych, jednak zapewniają równe tempo pracy i dobrą efektywność. 

 

  • Pompy łopatkowe i wielotłoczkowe

W pompach hydraulicznych łopatkowych elementem charakterystycznym są płaskie łopatki, które rozpierają się w kierunku korpusu pod wpływem energii. W rezultacie samosmarująca ciecz, gaz lub innym czynnik roboczy może się przemieścić do przestrzeni międzyłopatkowej. Wyporowe pompy hydrauliczne tego typu wyróżniają się wysoką szczelnością. Do najbardziej nowoczesnych konstrukcji należą natomiast modele wielotłoczkowe. W ich przypadku czynnik roboczy ulega przesunięciu poprzez działanie tłoków, które pracują wewnątrz korpusu. Mechanizm ten jest stosunkowo skomplikowany, a także zapewnia trwałość i niezawodność systemu. Pompy wielotłoczkowe osiągają wysokie prędkości obrotowe i są w stanie wyprodukować energię nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. 

 

  • Trafny wybór pompy hydraulicznej

Rozwój współczesnego przemysłu sprawia, że pompy hydrauliczne znajdują zastosowanie w wielu branżach. Zaawansowane narzędzia znacząco przyspieszają procesy produkcyjne, a także czynią je bardziej ekonomicznymi i efektywnymi. Pompy hydrauliczne można klasyfikować ze względu na typ ich konstrukcji oraz wydajność. Urządzenia te napędzane są spalinowo lub elektrycznie, bądź też obsługiwane ręcznie. Oryginalne części i wysokiej klasy zamienniki do pomp hydraulicznych oferuje firma Fluiconnecto – https://www.fluiconnecto.pl/pl/. Korzystając z jej oferty można mieć pewność, że wybrane rozwiązania będą optymalnie dostosowane do oczekiwanych efektów. Firma posiada dużą sieć oddziałów i serwisów mobilnych, dzięki czemu jest w stanie zaoferować całodobowe wsparcie w zakresie hydrauliki siłowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o