Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Materiał partnera

0
213

Rynek optyczny jest obecnie niezwykle rozbudowany, dzięki czemu klienci mają dostęp do wielu zróżnicowanych rozwiązań. Dotyczy to także soczewek kontaktowych. Powstaje więc pytanie – jakie produkty należy wybrać?

W przypadku soczewek odpowiedzi na tak zadane pytanie może być kilka. Na rynku funkcjonuje bowiem kilka ich podziałów, co sprawia, że dobór konkretnego rozwiązania może okazać się znacznie trudniejszy, niż nam się wydawało.

Uwagę należy zwrócić na dwa główne podziały. Pierwszy z nich dotyczy rodzaju leczonej wady. Znajdziemy w nim więc soczewki toryczne, które są wykorzystywane przez osoby zmagające się z astygmatyzmem, sferyczne dla dalekowidzów oraz krótkowidzów, a także progresywne (multifokalne) dla wszystkich, którzy mają problem z prawidłowym widzeniem do dali i bliży.

Osobną kategorię tworzą soczewki kolorowe, które zmieniają zabarwienie tęczówki. Kolejny istotny podział związany jest z typem noszenia. Mowa w tym miejscu o soczewkach jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych.

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Jak widać, dostępnych rozwiązań jest naprawdę sporo. Warto więc zastanowić się, gdzie powinniśmy zaopatrywać się w odpowiednie dla nas soczewki. Oczywiście wspomnieć należy przede wszystkim o rozmaitych salonach optycznych. Bardzo cenione są głównie te firmy, które prowadzą również sprzedaż w Internecie. Przykładem może być tu Vision Express – https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki.

Sklepy online są bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy w naszym mieście nie ma zbyt wielu placówek stacjonarnych. Pozwalają nam one dokonać zakupu soczewek w każdej chwili i w każdym miejscu. Potrzebne będzie wyłącznie urządzenie z dostępem do Internetu. Oczywiście zalet zakupów internetowych jest więcej.

Wspomnieć należy przede wszystkim o tym, że sklep online zapewnia nam dostęp do bardzo szerokiej oferty rynkowej. Zakupić możemy soczewki wielu marek, często po bardzo okazyjnych cenach. Oczywiście nie powinniśmy mieć żadnych wyborów z doborem rodzaju soczewek, zarówno pod względem leczonej wady, jak i typu noszenia. Wszystko to sprawia, że nie musimy się niczym martwić. Wystarczy złożyć zamówienie i czekać na przesyłkę lub odebrać ją w wybranym salonie.

- Reklama -