fbpx

Strona główna Wiadomości Jarosław Chęcielewski zaprasza na spotkanie "Porozmawiamy o kulturze"

Jarosław Chęcielewski zaprasza na spotkanie "Porozmawiamy o kulturze"

Nie od dziś wiadomo, że warto rozmawiać. Wychodząc z tego założenia Wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…”. Tym razem filiżance dobrej kawy towarzyszyła będzie dyskusja o skierniewickiej kulturze. Wydarzenie zaplanowane jest na najbliższą sobotę (20.06, godzina 15:00). Przestrzenią do rozmowy stanie się skierniewicki rynek i tamtejsza kawiarnia Open Cafe.

„Porozmawiajmy o…” to idea, która ma w bardzo szeroki sposób kojarzyć osoby żywo zainteresowane daną tematyką, dotyczącą miejskiej rzeczywistości. Cykliczność wydarzenia, jego zmienna tematyka oraz elastyczna formuła zapraszania gości, dadzą szansę na merytoryczną rozmowę o wielu ważnych dla miasta tematach. Kultura, inwestycje, współpraca z organizacjami pozarządowymi, pomysł na promocję miasta – to tylko niektóre zagadnienia mogące wypełnić następne odsłony tej inicjatywy. Nie bez znaczenia jest tak że to, że dyskusja będzie prowadzona w przestrzeni publicznej. To doskonała okazja do tego, by również i mieszkańcy mogli włączyć się do rozmowy o mieście.

Pierwsze spotkanie, dotyczące skierniewickiej kultury, odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 15:00, w kawiarni Open Cafe na skierniewickim rynku. Plenerowa atmosfera tego miejsca pozwoli w swobodny sposób poruszyć kilka interesujących kwestii. Co ważne, gospodarz tego spotkania, Wiceprezydent Jarosław Chęcielewski, zadbał o ciekawy dobór gości. Dookoła wspólnego stołu zasiądą osoby, które nie tylko znają skierniewicką kulturę, ale także są zaangażowane w jej tworzenie, bądź stają się w ostatnim czasie jej aktywnymi animatorami. Wśród zaproszonych gości pojawią się: Dominika Dawidowicz, Iwona Konecka, Beata Maly, Krystyna Piotrowicz, Darek Foks, czy Bartłomiej Wójcik.

Moderowana dyskusja rozwinie się wokół trzech bloków tematycznych, skrótowo opisanych hasłami: edukacja, realizacja, informacja. Wśród konkretnych pytań pojawią się między innymi te, dotyczące znaczenia kulturalnej edukacji w funkcjonowaniu Miejskiego Ośrodka Kultury, formuły i miejsca organizacji dużych plenerowych imprez, czy wreszcie tematyki związanej z przekazywaniem informacji o wydarzeniach. We wspólnych rozmowach szczególnie ważni będą oczywiście mieszkańcy miasta. Ci, którzy zostaną na rynku dłużej, będą mogli włączyć się w tę inicjatywę.

– Każda zainteresowana osoba, posiadająca otwartą głowę i chęć wspólnej rozmowy będzie mogła przysiąść się do nas, posłuchać moderowanej dyskusji i na koniec spotkania zabrać głos, zadać pytanie lub odnieść się do poruszanych wcześniej kwestii. Tym cyklem spotkań chcemy pokazać, że warto merytorycznie rozmawiać o najważniejszych dla nas sprawach. Warto rozmawiać o Skierniewicach. Nie zawsze mamy czas, by spotkać się w ciekawym gronie, mam nadzieje, że moja inicjatywa wprowadzi taki zwyczaj. W tych szybkich czasach uda się nam na chwilę mądrze zatrzymać – podkreśla Wiceprezydent Chęcielewski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE