Skierniewicki ratusz kontynuuje akcję „Jestem dumny”. Działania promujące wiedzę historyczną o lokalnych bohaterach będą miały kolejną odsłonę. Tym razem miasto zachęca do współpracy mieszkańców, pytając o postaci godne szczególnego upamiętnienia.

„Jestem dumny” to pomysł na wyjątkowe uczczenie jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości. W minionym roku Miasto Skierniewice zorganizowało szereg promocyjnych działań, które w nieszablonowy sposób miały zachęcić mieszkańców do zagłębienia się w naszą lokalną historię. Podczas pierwszej edycji przedstawiono sześć związanych ze Skierniewicami postaci: Stanisława Grabowskiego, Jana Kozietulskiego, Annę Olszewską, Mariana Pyziaka, Irenę Repp oraz Artura Wittenberga. Powstały animacje i uliczne spektakle, które następnie, poprzez media społecznościowe, trafiły do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. Zwieńczeniem akcji był mural, który zdobi budynek w sąsiedztwie Muzeum Historycznego Skierniewic.

W tym roku czas na kontynuację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Wydział Kultury i Promocji miejskiego ratusza zaprasza mieszkańców do składania propozycji – wskazywania kolejnych bohaterów, którzy znajdą należne miejsce w lokalnym panteonie.

 – Jeżeli wśród państwa wspomina się kogoś wyjątkowego, kto swą postawą i działaniem przyczynił się do umacniania więzi narodowych, prosimy o wskazanie go wraz z krótką charakterystyką  – zachęca naczelnik Anna Wolińska. 

Jak zapowiadają przedstawiciele magistratu, autorzy najciekawszych, najlepiej uzasadnionych propozycji zostaną nagrodzeni, a wskazane przez nich postacie staną się bohaterami drugiej odsłony akcji „Jestem dumny”. Zgłoszenia można dostarczać do końca marca do Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice, ul. Senatorska 12, p. 11, tel. 46 834 51 93 lub przesyłać na adres promocja@um.skierniewice.pl.

Zobacz galerię [4]
Zobacz galerię [4]

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Mateusz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz
Gość
Mateusz

Miejsce nr 1, legendarny już dziś Andrzejek.