Strona główna Wiadomości „Jestem Dumny” Czas na kolejnych skierniewickich bohaterów

„Jestem Dumny” Czas na kolejnych skierniewickich bohaterów

Materiał partnera

1

- REKRAMA -

Skierniewicki ratusz kontynuuje akcję „Jestem dumny”. Działania promujące wiedzę historyczną o lokalnych bohaterach będą miały kolejną odsłonę. Tym razem miasto zachęca do współpracy mieszkańców, pytając o postaci godne szczególnego upamiętnienia.

„Jestem dumny” to pomysł na wyjątkowe uczczenie jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości. W minionym roku Miasto Skierniewice zorganizowało szereg promocyjnych działań, które w nieszablonowy sposób miały zachęcić mieszkańców do zagłębienia się w naszą lokalną historię. Podczas pierwszej edycji przedstawiono sześć związanych ze Skierniewicami postaci: Stanisława Grabowskiego, Jana Kozietulskiego, Annę Olszewską, Mariana Pyziaka, Irenę Repp oraz Artura Wittenberga. Powstały animacje i uliczne spektakle, które następnie, poprzez media społecznościowe, trafiły do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. Zwieńczeniem akcji był mural, który zdobi budynek w sąsiedztwie Muzeum Historycznego Skierniewic.

W tym roku czas na kontynuację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Wydział Kultury i Promocji miejskiego ratusza zaprasza mieszkańców do składania propozycji – wskazywania kolejnych bohaterów, którzy znajdą należne miejsce w lokalnym panteonie.

 – Jeżeli wśród państwa wspomina się kogoś wyjątkowego, kto swą postawą i działaniem przyczynił się do umacniania więzi narodowych, prosimy o wskazanie go wraz z krótką charakterystyką  – zachęca naczelnik Anna Wolińska. 

Jak zapowiadają przedstawiciele magistratu, autorzy najciekawszych, najlepiej uzasadnionych propozycji zostaną nagrodzeni, a wskazane przez nich postacie staną się bohaterami drugiej odsłony akcji „Jestem dumny”. Zgłoszenia można dostarczać do końca marca do Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice, ul. Senatorska 12, p. 11, tel. 46 834 51 93 lub przesyłać na adres promocja@um.skierniewice.pl.

Zobacz galerię [4]
Zobacz galerię [4]
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Miejsce nr 1, legendarny już dziś Andrzejek.

wpDiscuz
Exit mobile version