Jesteśmy przynętą, kochanie! – spektakl w Teatrze Realistycznym

0
221

Teatr Realistyczny zaprasza w piątek 20 listopada o godz. 19.00 na spektakl “Jesteśmy przynętą, kochanie!”. Siedziba Teatru Realistycznego, Skierniewice, ul. Grzybowa 1. Wstęp wolny!

Brak prądu w centrum miasta. Milicja strzela do protestujących farbą fluorescencyjną, żeby byli łatwymi celami w ciemnościach. 

„Jesteśmy przynętą, kochanie!” to dokumentalny projekt teatralny w przeważającej części oparty na wspomnieniach i relacjach z Majdanu. Tekst został stworzony z fragmentów dzienników prowadzonych przez Marcina oraz jego rozmów z Dantem i Nataszą (z Nataszą na Facebooku, z Dantem przez Skype’a), z improwizacji aktorskich opartych na tekstach i materiałach video. Z Marcinem, który jest z nami na większości prób. Niezwykle ważnym elementem pracy nad przedstawieniem jest fakt, że każdy z aktorów poznał „swojego” bohatera, mógł z nim porozmawiać, i z tego spotkania budować świat. Spróbować dotrzeć do odpowiedzi na pytanie o początek rewolucji dla każdego z nich. O to, co zmieniła. Na pytania o odwagę. O bezradność. Samotność. Siłę.

Scenariusz spektaklu został nagrodzony w III konkursie OFF: PREMIERY / PREZENTACJE organizowanym przez Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu.

obsada:
Marcin/ Mateusz Mosiewicz
Natasza/ Helena Ganjalyan
Dante/ Filip Kosior
oraz/ Natalia Wilk 

reżyseria i dramaturgia: Agnieszka Wąsikowska
tekst: Marcin Kundera / Agnieszka Wąsikowska / kreacja zbiorowa
video: Marcin Kundera
scenografia i kostiumy: Małgorzata Iwaniuk
reżyseria światła: Paulina Góral
muzyka: Jan Pałys 

Spektakl odbywa się w ramach projektu “Kolektyw Twórczy” realizowanego z programu Kultura Dostępna.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o