Strona głównaWiadomościGmina SłupiaJeszcze na dobre się nie zaczęła a już jej koniec – Łowicka...

Jeszcze na dobre się nie zaczęła a już jej koniec – Łowicka Pielgrzymka rozwiązana

- REKRAMA -

Wczoraj z Łowicza wyruszyła 365 Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy szli do Częstochowy w intencji przezwyciężenia obecnie panującej pandemii. Wczorajszy marsz, który miał się zakończyć w sobotę, zatrzymała w Słupi policja ze Skierniewic. 

- REKRAMA -

– W godzinach popołudniowych Komenda Miejska Policji w Skierniewicach otrzymała zgłoszenia o nielegalnym zgromadzeniu osób, co w obecnej sytuacji jest niezgodne z prawem – informuje oficer prasowy KMP Justyna Florczak Mikina – Policjanci poinformowali uczestników pielgrzymki, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarno – epidemiologicznymi nie może ona odbywać  się w takiej formule.

Po interwencji policji cześć pątników wróciła do swych domów, zaś niektórzy uznali że w mniejszych grupkach, bądź też gęsiego będą kontynuować podróż na Jasną Górę. Drugi dzień Łowickiej Pielgrzymki był stale monitorowany przez funkcjonariuszy. Stąd też decyzja o rozwiązaniu tegorocznej 365. Łowickiej Pielgrzymki.

– Formalnie rozwiązaliśmy pielgrzymkę – mówi na antenie radia diecezjalnego Ks Wiesław Frelek Przewodnik Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę – Jest zakaz i nie możemy kontynuować. Obecnie podstawiane są autokary, by pątnicy bezpiecznie wrócili do domów.

- Reklama -

Można zadać pytanie. Dlaczego 365. Łowicka Piesza Pielgrzymka w ogóle doszła do skutku, skoro od początku było wiadomo, iż obostrzenia sanitarne zakazują zgromadzeń?

9 KOMENTARZE

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Drrrrrr

cdc podało oficjalnie 0.04% śmiertlności na COVID-19 czym obaliło twierdzenia WHO . Podziękujcie P***S-owi nie głoując na tego zdrajcę dudę który podpisał już 35 podatków i kolejny własnie zamierza. To są zdrajcy Polski na usługach korporacji . Szumowski znikąd wzbogacił się o 40mln zł czyli 10mln $ . Prezydent w Afryce(chyba Kenii) dostał propozycję 10mln $ od WHO za pominięcie procedur szczepiennych i zaszczepienie Narodu. Szumowski nas sprzedał po 1 zł za szczepionkę.

Last edited 1 rok temu by Adam Sobieszek
Małgorzata

Doszła do skutku droga szanowna redakcjo, bo skoro w sklepach i centrach handlowych i innych zamkniętych pomieszczeniach ( zakładach pracy) koronavirus ludziom niegroźny, to pewnie na świeżym powietrzu tez nie. Są ludzie, którym w życiu nie starcza micha i legowisko, tylko pragną Prawdy i Boga w swoim życiu i oddają mu cześć i chwałę w taki właśnie sposób.
A wy tam w tej redakcyi siedźcie w maseczkach i odpowiedniej odległości, pozamykajcie się, nie wychodzcie nigdzie i czekajcie jak wam pozwolą oddychać.

Roman

A wy nie chodzcie do lekarza tylko módlcie sie do Boga o zdrowie .Jasne!

Jacek

Kolejna nawiedzona osoba.. Jak chcesz zdechnac to skocz z mostu a idac w takiej pielgrzymce nie narazasz tylko siebie, ale i innych! Tfu kukielko rydzyka!

Chrześcijanin

Chrześcijanin tańczy, tańczy, tańczy, tańczy

Małgorzata

Skierniewice 4 domy 2 ulice jak to się u nas w Księstwie mówi… Wasza słaba policja ich nie zatrzymała bo idą dalej.

Art

Co Ty Małgorzata wiesz o Skierniewicach… 🤔

Michał

Widać że ze wsi Łowicz…

Sebastian

Bardzo dobra decyzja ! bo jakby znalazła się chora osoba to by ją jeszcze fanatyczne oszołomy ” wsadziły gdzieś ! ” na ” trzy zdrowaśki ! „

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE