Już od września nowe liceum w Skierniewicach

0
6595
fot. ZSI

Na środowej (28.03) sesji rady miasta podjęto uchwałę dotyczącą powstania Integracyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach. Nowa szkoła rozpocznie działalność we wrześniu przyszłego roku szkolnego 2018/19.

Do władz miasta z prośbą o utworzenie integracyjnej szkoły średniej zgłosili się rodzice uczniów i dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 9. W odpowiedzi na potrzeby środowiska osób niepełnosprawnych liceum ogólnokształcące ma powstać w Zespole Szkół Integracyjnych im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach. Planowane jest utworzenie jednego, maksymalnie dwudziestoosobowego oddziału, do którego trafią głównie absolwenci ZSI.

Budynek ZSI przy ul. Tetmajera 7 jest w pełni dostosowany do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Kontynuacja edukacji w tym samym miejscu, ze znajomą już kadrą pedagogiczną, umożliwi uczniom niepełnosprawnym dalsze zdobywanie wiedzy, umiejętności oraz rozwój społeczny wspólnie z rówieśnikami.

Nowe liceum nie będzie konkurencją dla innych tego typu szkół w Skierniewicach – W skierniewickich szkołach mamy wiele oddziałów liceów ogólnokształcących, jednakże po analizie i wywiadzie jaki przeprowadziliśmy, nowa szkoła nie będzie konkurowała przy naborze z innymi liceami w naszym mieście – powiedział wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o