Kamil Socha oficjalnie z licencją UEFA PRO

0
509

Trener zespołu Unii Skierniewice Kamil Socha znalazł się już oficjalnie w elitarnym gronie 180 trenerów z licencją UEFA PRO w Polsce. W poniedziałek trener obronił swoją pracę dyplomową i tym samym zaliczył ostatni szczebel trenerskiej edukacji – tytuł UEFA PRO jest najwyższym uprawnieniem trenerskim nie tylko w Polsce, ale i Europie. Upoważnia do prowadzenia każdego klubu w najwyższych ligach. 

– Bardzo się ciesz, że udało mi się obronić prace dyplomową, to otwiera przede mną nowe możliwości – mówi dla naszego portalu Kamil Socha. – Do tej pory miałem licencję UEFA A, która pozwalała tylko na pracę w zespołach III ligi. Do prowadzenia drużyny w II lidze i wyżej jest potrzebna licencja UEFA PRO. Z tą licencją, mogę pracować w każdym klubie Europy w każdej lidze, oczywiście, jeśli ktoś by wpadł na tak szalony pomysł, by mnie zatrudnić – dodaje trener Unii Skierniewice.

Trener zespołu Unii Skierniewice, Kamil Socha

45-letni, doświadczony trener rozpoczynał zawodową pracę szkoleniową w 2002 roku w Unii Skierniewice, gdzie był najpierw asystentem trenera pierwszego zespołu występującego w III lidze oraz samodzielnym trenerem rezerw, które wprowadził do IV ligi. Następnie samodzielnie prowadził I zespół Unii występujący w 1 grupie III ligi (Warmia i Mazury, Podlasie, łódzkie i Mazowsze). Do największych sukcesów trenera należą 3 awanse z różnymi zespołami do IV ligi (w starym systemie rozgrywkowym), 5 miejsce w III lidze z Unią i 2 miejsce w III lidze z MKS Kutno oraz Mistrzostwo Polski CLJ juniorów starszych z Legią Warszawa.

Aktualnie jest na prostej drodze do wprowadzenia Unii do IV ligi – zapewni to zwycięstwo w najbliższym meczu ligowym. Bardzo możliwe jest też to, że podejmie się prowadzenia klasy sportowej w Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach, do której prowadzone będą w najbliższy poniedziałek (23.05) o godz. 17.00 testy naborowe.

Kurs UEFA PRO jest realizowany jedynie w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej, co dwa 2 lata i uczestniczy w nim 20 wybranych trenerów. By się na niego dostać trzeba przejść specjalistyczne egzaminy i testy, oraz spełnić ściśle określone warunki. Wręczenie dyplomów dla absolwentów Kursu nastąpi w lipcu podczas konferencji trenerskiej, organizowanej przez PZPN w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o