Strona głównaWiadomościKapsuła czasu. W rynku rozpoczęły się uzupełniające prace...

Kapsuła czasu. W rynku rozpoczęły się uzupełniające prace…

Artykuł sponsorowany

- REKRAMA -

Ruszyły prace gwarancyjne przy skierniewickiej kapsule czasu. Mieszkańcy miasta, którzy wzięli udział w akcji “Twój list do przyszłości”, mogą być spokojni. Złote jabłko wraz z listami zostało zabezpieczone w ratuszu.

To tymczasowe rozwiązanie pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych prac przy instalacji, która jest umieszczona w płycie rynku. W ostatnich miesiącach pojawiły się bowiem problemy z ekspozycją umieszczonego w szklanej przestrzeni złotego jabłka.

Konstrukcja wykonana przez artystę Roberta Sobocińskiego (autora Ławeczki Prof. Pieniążka oraz pomnika Stanisława Wokulskiego) jest objęta gwarancją. Wszystkie niezbędne prace będą w związku z tym realizowane bez udziału środków finansowych ratusza.

Prace przebiegną w kilku etapach. Pierwszym z nich było wyjęcie i zabezpieczenie złotego jabłka. Następnym krok to demontaż metalowej konstrukcji, w której znajduje się “skrzynia czasu”. Takie rozwiązanie pozwoli na usunięcie usterek. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek

Jaki to artysta ,że nie umie zrobic dobrego projektu na Kapsułę Czasu.Kapsuła czasu znajdująca się na Skierniewickim Rynku powinna być hermetyczna ,a kto stosuje otwartą konstrukcje umieszczoną w ziemi ,a jako odpowietrzniki zakłada kratki ściekowe,które widać po bokach kapsuły.PARANOJA.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE