Kapsuła czasu. W rynku rozpoczęły się uzupełniające prace…

Artykuł sponsorowany

1
5599
fot. UM Skierniewice

Ruszyły prace gwarancyjne przy skierniewickiej kapsule czasu. Mieszkańcy miasta, którzy wzięli udział w akcji “Twój list do przyszłości”, mogą być spokojni. Złote jabłko wraz z listami zostało zabezpieczone w ratuszu.

To tymczasowe rozwiązanie pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych prac przy instalacji, która jest umieszczona w płycie rynku. W ostatnich miesiącach pojawiły się bowiem problemy z ekspozycją umieszczonego w szklanej przestrzeni złotego jabłka.

Konstrukcja wykonana przez artystę Roberta Sobocińskiego (autora Ławeczki Prof. Pieniążka oraz pomnika Stanisława Wokulskiego) jest objęta gwarancją. Wszystkie niezbędne prace będą w związku z tym realizowane bez udziału środków finansowych ratusza.

Prace przebiegną w kilku etapach. Pierwszym z nich było wyjęcie i zabezpieczenie złotego jabłka. Następnym krok to demontaż metalowej konstrukcji, w której znajduje się “skrzynia czasu”. Takie rozwiązanie pozwoli na usunięcie usterek. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Darek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Darek
Gość
Darek

Jaki to artysta ,że nie umie zrobic dobrego projektu na Kapsułę Czasu.Kapsuła czasu znajdująca się na Skierniewickim Rynku powinna być hermetyczna ,a kto stosuje otwartą konstrukcje umieszczoną w ziemi ,a jako odpowietrzniki zakłada kratki ściekowe,które widać po bokach kapsuły.PARANOJA.