Strona główna Wiadomości Karta Seniora w Skierniewicach?

Karta Seniora w Skierniewicach?

W Skierniewicach prawdopodobnie w 2018 roku zacznie funkcjonować Karta Seniora. Aktywny udział we wdrażaniu rozwiązania mają członkowie Skierniewickiej Rady Seniorów. Na ostatnim posiedzeniu przeprowadzono pierwsze rozmowy na ten temat.

Karta Seniora to rozwiązanie poniekąd podobne do Karty Skierniewickiej Rodziny Plus, z której mogą korzystać rodziny wielodzietne. Beneficjentami nowej karty mają być natomiast mieszkańcy Skierniewic, którzy ukończyli 65 lat. Pierwsze rozmowy o karcie dotyczyły zakresu jej funkcjonowania. Przedstawiciele ratusza dowiedzieli się z jakich usług najczęściej korzystają lokalni seniorzy. Teraz przyjdzie czas na szukanie partnerów, także tych biznesowych.

– Przede wszystkim nasze myślenie rozpoczynamy od dopasowania oferty miejskich spółek. Tu współpraca wydaje się najbardziej oczywista. Seniorzy chętnie korzystają z oferty kulturalnej oraz sportowej. Postaramy się więc, by Miejska Pływalnia Nawa, Ośrodek Sportu i Rekreacji czy wreszcie Centrum Kultury i Sztuki wsparło tę inicjatywę – tłumaczyła Anna Wolińska z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice.

Nie bez znaczenia będzie także współpraca z biznesem. Jest szansa na wypracowanie specjalnych zniżek dla posiadaczy karty. Finansowe bonusy mogłyby obowiązywać w lokalnych sklepach oraz punktach usługowych.

Po pierwszych ustaleniach przyszedł czas nad opracowaniem szczegółów. Z nimi przedstawiciele seniorów zapoznają się na kolejnych posiedzeniach swojej rady.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE