We wtorek (28.03) Prezydent Skierniewic wraz z Prezes Fundacji Zdrowia i Kultury “Kochaj Życie”, Małgorzatą Nowotnik, podpisali akt notarialny sprzedaży działki pod budowę Europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej.

Klinika ma powstać na działce o powierzchni 4,6 ha, położonej przy ul. 26 Dywizji Piechoty w Skierniewicach. Fundacja kupiła nieruchomość na preferencyjnych warunkach – za jeden procent jej wartości, czyli ok. 40 tysięcy złotych.

W całym przedsięwzięci należy podkreślić, że akt jest tak obwarowany, iż w pełni zabezpiecza interes Skierniewic. W przypadku nie wybudowania kliniki – teren w całości wraca w ręce miasta. Zgodnie z zapisami aktu notarialnego fundacja zobowiązuje się do wybudowania kliniki w terminie do 5 lat od daty uzyskania pozwolenia na budowę. 

Prezes fundacji cieszy się, że miasto wspiera tę inwestycję i klinika na pewno powstanie, natomiast prezydent Krzysztof Jażdżyk podkreśla, że to historyczna chwila i wielka nadzieja. – Poza zabiegami i leczeniem na najwyższym światowym poziomie w Skierniewicach w ciągu najbliższy lat powstanie wiele nowych miejsc pracy – dodaje. 

9 maja wmurowany zostanie kamień węgielny pod Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej. Na uroczystość ma ponownie przyjechać z Florydy prof. Dror Paley. Według zapewnień prezydenta Skierniewic poznamy wtedy również inwestora, który sfinansuje całą inwestycję.

 

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
3 Autorzy komentarzy
Mmieszkaniecdawid Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dawid
Gość
dawid

trzymam kciuki

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ciekawe kto w to zainwestuję. Może arapscy szejkowe tak jak w uzdrowisko-widmo lub Chińczycy jak w budowe autostrady 😀

M
Gość
M

Cieszę się jako mieszkanka Skierniewic jeżeli to wszystko się uda ,będziemy miastem które czyni pomoc i dobro.