We wtorek (28.03) Prezydent Skierniewic wraz z Prezes Fundacji Zdrowia i Kultury „Kochaj Życie”, Małgorzatą Nowotnik, podpisali akt notarialny sprzedaży działki pod budowę Europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej.

Klinika ma powstać na działce o powierzchni 4,6 ha, położonej przy ul. 26 Dywizji Piechoty w Skierniewicach. Fundacja kupiła nieruchomość na preferencyjnych warunkach – za jeden procent jej wartości, czyli ok. 40 tysięcy złotych.

W całym przedsięwzięci należy podkreślić, że akt jest tak obwarowany, iż w pełni zabezpiecza interes Skierniewic. W przypadku nie wybudowania kliniki – teren w całości wraca w ręce miasta. Zgodnie z zapisami aktu notarialnego fundacja zobowiązuje się do wybudowania kliniki w terminie do 5 lat od daty uzyskania pozwolenia na budowę. 

Prezes fundacji cieszy się, że miasto wspiera tę inwestycję i klinika na pewno powstanie, natomiast prezydent Krzysztof Jażdżyk podkreśla, że to historyczna chwila i wielka nadzieja. – Poza zabiegami i leczeniem na najwyższym światowym poziomie w Skierniewicach w ciągu najbliższy lat powstanie wiele nowych miejsc pracy – dodaje. 

9 maja wmurowany zostanie kamień węgielny pod Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej. Na uroczystość ma ponownie przyjechać z Florydy prof. Dror Paley. Według zapewnień prezydenta Skierniewic poznamy wtedy również inwestora, który sfinansuje całą inwestycję.

 

- Reklama -

guest
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dawid

trzymam kciuki

mieszkaniec

Ciekawe kto w to zainwestuję. Może arapscy szejkowe tak jak w uzdrowisko-widmo lub Chińczycy jak w budowe autostrady 😀

M

Cieszę się jako mieszkanka Skierniewic jeżeli to wszystko się uda ,będziemy miastem które czyni pomoc i dobro.