Kobieta ciężko pogryziona przez psy dziękuje za uratowanie życia [ZDJĘCIA]

0
411

Skierniewiczanka Urszula Majewska, którą w październiku ciężko pogryzły psy złożyła podziękowania pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach za uratowanie jej życia.

To wzruszające spotkanie odbyło się w gabinecie dyrektora szpitala 5 maja. Pani Urszula dziękowała i wręczyła pamiątkową statuetkę Piotrowi Moskwie, sąsiadowi, który feralnego dnia odgonił agresywne psy i wezwał pogotowie ratunkowe. Statuetki otrzymali również pracownicy skierniewickiego szpitala, którzy tamtego dnia ratowali życie pacjentki, lekarze: Grażyna Cibińska, Kamil Kniczek, Michał Rejman, Joanna Hycak; pielęgniarki: Anna Milczarek, Anna Piotrowska Michalak oraz ratownik Adam Szpakiewicz. Część z zespołu naszego szpitala odebrała podziękowania osobiście

– Trudno wyrazić słowami jak bardzo państwu dziękuję, bo to dzięki wam tu dzisiaj jestem. – mówiła wzruszona pani Urszula.

12 października 2014 roku skierniewiczanka wyszła na spacer w rejonie ulicy Unii Europejskiej w Skierniewicach. Po godz. 18 zaatakowały ją trzy bardzo agresywne psy wyglądem przypominające owczarki niemieckie. Kobieta z rozległymi ranami kończyn w stanie krytycznym trafiła do skierniewickiego szpitala. Tu ratowano jej życie, przetoczono krew, zabezpieczono i przewieziono do ośrodka specjalistycznego w Łodzi a potem w Gryficach. Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu, przebytych kilku operacjach dziś pani Urszula jest w trakcie rehabilitacji, powraca do zdrowia.

Właściciel psów usłyszał już zarzuty, w czerwcu odbędzie się proces sądowy. Sprawa odbiła się wówczas szerokim echem w mediach ogólnopolskich.

– Niech to wydarzenie będzie też przestrogą dla innych właścicieli psów, aby zawsze starali się je upilnować. – dodała skierniewiczanka.

Pani Urszula wręczyła również dyrektorowi szpitala pamiątkową tabliczkę z podziękowaniami dla personelu. Tabliczka zawiśnie na eksponowanym miejscu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o