Strona głównaSportInneKolarski trening ze zwycięzcą Tour de Pologne

Kolarski trening ze zwycięzcą Tour de Pologne

- REKRAMA -

Na rozpoczęcie kolarskiego sezonu szykuje się w Skierniewicach niespodzianka: Cezary Zamana, zwycięzca Tour de Pologne oraz kolarski mistrz Polski, wraz z grupą lokalnych zapaleńców, zapraszają na otwarty trening szosowy przed rozpoczęciem zmagań w cyklu Road Tour.

Imprezy kolarskie Cezarego Zamany potrafią rozruszać lokalny sport. Najlepszym tego przykładem są Skierniewice, które jednoczą oraz motywują okolicznych kolarzy do wystawienia mocnej drużyny pod szyldem nowo powstającego klubu – SkierVelo. W tym celu niedawno powstał fanpage Skierniewickie Treningi Szosowe informujący o weekendowych jazdach w grupie. To z ich inicjatywy, Cezary Zamana zaprasza na szczególny trening. Obecność tego znakomitego sportowca, a obecnie organizatora wyścigów i maratonów MTB dla amatorów, jest dodatkową zachętą do sięgnięcia po szosówkę. Swój udział w wydarzeniu potwierdził także Dariusz Baranowski, 9-krotny mistrz Polski oraz uczestnik 11 wielkich tourów.

Trening odbędzie się 14 kwietnia. Start spod bramy parkowej na ul. Henryka Sienkiewicza o godzinie 10.00. Zbiórka odbędzie się w miejscu z duża liczbą miejsc parkingowych oraz 500 metrów od dworca PKP, więc kolarze z Łodzi czy Warszawy mogą dotrzeć na miejsce pociągiem w mniej niż godzinę. Całość treningowej trasy liczyć będzie 55 kilometrów o łącznej sumie przewyższeń sięgającej 252 metrów. Znajomość okolicznych asfaltów może się przydać później, ponieważ ta sama trasa zostanie wykorzystana podczas majowego Skierniewice Road Race (12-13 maja). To wspólna inicjatywa Cezarego Zamany i Urzędu Miasta, będąca jednym z najciekawszych tegorocznych wyzwań dla kolarzy. W ciągu dwóch dni zawodnicy staną aż przed trzema wyzwaniami: jazdą indywidualną na czas oraz miejskim kryterium (sobota) i klasycznym wyścigiem ze startu wspólnego (niedziela). Każdy, kto weźmie udział w sobotnim treningu, będzie mógł lepiej przygotować się do Skierniewice Road Race, zwanego również Wyścigiem Trzech Lilii. To właśnie na okoliczność Skierniewice Road Race SkierVelo wystawi własną drużynę.

Więcej szczegółów o treningu można dowiedzieć się z fan page’a Skierniewickich Treningów Szosowych (https://www.facebook.com/SkierniewickieTreningiSzosowe/). Wszystkie informacje o Skierniewice Road Race znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia (www.tour.zamanagroup.pl).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE